Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használják a franciában...

Mikor használják a franciában a mon/ma petit (e) + valamilyen szó kifejezéseket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy például becézgetésnél használják-e vagy már udvarlásnál is? Hallottam már olyan kifejezést is hogy mon petit coeur vagy ma petite fracaise. Ezek már gondolom udvarlás felé hajlanak, ugye?

2013. okt. 19. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:

forditsd le hogy mit jelentenek es meglatod hogy te mikor hasznalnad a magyarban azt pl hogy " kisszivem" - mon p'tit cœur

ezek inkabb mar egy kapcsolatban vannak jelen, mint udvarlasnal.

de persze egyes verziokat akkor is lehet hasznalni. Szerintem ezt te is el tudod donteni logikusan, magyarra forditva.

2013. okt. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) most látom, hogy kihagytam az "n" betűt a francaise szóból. :)
2013. okt. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!