Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen középfokú nyelvvizsgát...

Milyen középfokú nyelvvizsgát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.-es és 1-1,5 év múlva szeretnék középfokot tenni. A nyelvtanárom (nem iskolai, különtanár) mutatott 5-6 nyelvvizsga-feladatsort (BME, ECL, Euro, TársalKODÓ, TELC, Pannon). Ezek közül ti melyiket választanátok? Én személy szerint a TársalKODÓ felé hajlok, de nem vagyok még biztos benne hogy jó választás, itt GYK-n nem túl jó véleményeket olvastam róla. A TársalKODÓ-n kívül még szimpatikus az ECL és a Euro is, viszont semmiképp sem akarom a TELC-et.

2013. okt. 26. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
szia :) én szeptemberben voltam euron és nekem tetszettek a feladatok :)
2013. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Különböző nyelvekből voltam Eurón és ECL-en, szerintem mindkettő jó.
2013. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Telc középfok túl könnyű, felsőfok túl nehéz. Euro általában nagyon könnyű, ha elsőre át akarsz menni, ezt válaszd. Persze angolul ehhez is tudni kell. BME nem akkreditált külföldön, csak itthon. Az is könnyűnek számít egyébként. ECL-nél van a legjobban eltalálva a nehézségi szint, középfok sem túl könnyű, felsőfok sem túl nehéz. Én ezt javasolnám.

Nyelvtanár vagyok egyébként.

2013. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a BME indokolatlanul nehéz, az ECL pedig nagyon könnyű.
2013. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
BME nyelvvizsga egyáltalán nem nehéz.
2013. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A német az volt, sikerült de éppenhogycsak.

Angolból ECL-re mentem, 0 külön készüléssel és bőven sikerült.

2013. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem lehetséges, hogy te vagy gyengébb németből, mint angolból? Szerintem inkább ez lehet az oka annak, hogy nehéznek érezted a BME németet.
2013. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a BME-t ajánlom. Jól teszed, hogy nem TELC re mész, mivel a szóbelije igen csak egyszerű és gyenge, ezért vannak helyek ahol a TELC-eseket hátrányban részesítik. Viszont a BME- egy viszonylag erős nyelvvizsga, ezt jobban preferálják, igaz elvileg "minden nyelvvizsga egyenrangú"...
2013. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!