Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felvételinél ad plusz pontot...

Felvételinél ad plusz pontot a nyelvvizsga abban az esetben ha én 2 emelt szintű érettségit akarok letenni?

Figyelt kérdés

Én úgy néztem, hogy 1 emelt 50 pontot ér és maximum 100 plusz pont adható. Ti, hogy tudjátok? Mit tegyek? Nyelvvizsgát mindképpen akarok mert diplomához is kell meg jó ha van viszont nem mind1, hogy felsőfokú vagy középfokút teszek le. Mit gondoltok? Ti, hogy tudjátok mennyi pontot ér 1 emelt szintű érettségi? és akkor plusz pontot érne vagy sem?

Köszönöm előre is!


2013. okt. 28. 10:39
 1/9 reptoid ***** válasza:

Jól látod, 2 emelt után már nem tudsz több pluszpontot összeszedni.


A közép- és felsőfokú tényleg nem mindegy. Ha van lehetőséged a felsőfokúra, akkor nehogy középfokúzz.

2013. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Miért írod azt, hogy ah van lehetőségem akkor inkább felsőfokú? Mitől jobb az? :)

2013. okt. 28. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Miből tennéd le a két emelt szintű érettségit?
2013. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha van energiád a nyelvvizsgára, menj el rá,mert

a felsőoktatásban már nem sok időd lesz még a nyelvvel

is foglalkozni

2013. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kémiából és bioszból fogok emelt szinten és mivel eléggé sokat kell rá tanulni így jól meg kell gondolnom, hogy megelégedjek e egy középfokúval vagy bevállaljam a felsőfokút.
2013. okt. 28. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Orvosira mész? :)

Amúgy nem úgy van, hogy az emelt szintű érettségi plusz pont és a nyelvvizsga plusz pont külön van? Ha igen, akkor szerintem is mindenképp felsőfokú, az több pontot ér. Ha nem, akkor is, mert nem kell 2x kifizetned egy csomó pénzt, akkor meg jobban megéri, ha olyan szinten is állsz.

2013. okt. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen orvosira szeretnék menni.

Tényleg külön van a pontozás? Külön az érettségi és külön a nyelvvizsga? Össze vagyok nagyon zavarodva... :( :(

2013. okt. 28. 17:37
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd, itt kiszámíthatod a pontokat. Egyébként tévedtem, sajnos tényleg együtt számítják, szóval azok a többletpontok, amiket emelt szintűből és nyelvvizsgából szerzel, összesen 2x50 pont max. :( Itt egy kép arról, hogy néz ki a pontszámítós eredménye (csak példajegyek voltak). [link] angol és olasz felsőfokút írtam be, illetve biológia és kémia emelt érettségit. Ezt adta ki.


Sajnálom, remélem, azért összejön:) Azért érdemes lenne felsőfokú nyelvvizsgáznod, hátha valamelyik érettségid nem sikerül olyan jól, mint szeretnéd, és akkor a több pontot érőt számítja be.

2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :))
2013. okt. 29. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!