Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául tudók! Néhány...

Franciául tudók! Néhány mondatott le tudnátok nekem fordítani?

Figyelt kérdés

Én bicikliztem a barátnőmmel.

Én fociztam a barátaimmal.

Találkoztam a barátaimmal.

Vigyáztam anya barátnőjének a lányára.

Sütöttem sütit.

Segítettem anyának.

Rajzoltam.

Tanultam.



2013. okt. 28. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Itt vannak sorrendben:


J'ai fait du vélo avec ma copine.

J'ai joué au foot avec mes amis.

J'ai rencontré mes amis.

J'ai gardé la fille de l'amie de ma mère.

J'ai préparé un gâteau.

J'ai aidé ma mère.

J'ai dessiné.

J'ai appris.


Most mindet passé composé-ba írtam (befejezett múltba), de szövegkörnyezettől és értelemtől függ, hogy helyes-e, vagy imparfait kell-e. Szóval egy példa: ha úgy tanultál, hogy befejezted, és megcsináltál mindent, akkor "j'ai appris", ahogy írtam, viszont ha csak tanulgattál, de minden nincs meg, akkor imparfait és "j'apprenais".

Szóval jó lenne tudni, hogy pontosan milyen feladathoz/milyen szövegbe kellenek.:)

2013. okt. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De ha ilyen alapmondatokat nem probalsz meg magadtol megcsinalni, nagyon szenvedni fogsz a franciaval, nem leszunk ott a dolgozatoknal,hogy leforditsuk neked, stb. Nem baj ha hibasan csinalod meg a tanar kijavitja es tanulsz belole, de igy :/
2013. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Az utolsó (Tanultam.) inkább J'ai étudié. Az apprendre ige tárgyas, pl: J'ai appris les maths.
2013. okt. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De feltételezem, hogy VALAMIT vagy VALAMIKET tanult, úgyhogy inkább apprendre, mint étudier, mivel az étudier inkább egyetemi szinten értendő. Meg ha bármi, viszonylag kezdő szinten lévőknek való fordítást adnak fel a tanárok, akkor nem az étudier-t várják, hanem az apprendre-ot, hidd el, személyes tapasztalat.
2013. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!