Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megpróbáljam harmadjára?...

Megpróbáljam harmadjára? Német felsőfok

Figyelt kérdés
sziasztok! nos ECL felsőfokú vizsgára mentem 2x,első próbálkozásra az írásbeli rész meglett,a szóbeli 1 ponton ment el.másodjára már csak szóbeli részre mentem,de a magnón ment el. most 80%-os kommunikációt csináltam,tehát a beszéddel nincs bajom,nyelvtan is rendben van,de a magnó annyira nem ment,hogy csak 25% lett.pedig rengeteget magnóztam,érettségik,nyelvvizsga feladatok. szerintetek érdemes egy 3. próbát tenni,más viszgaközponttal? köszönöm

2013. okt. 31. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:

naná!


Gyakorolj rá sokat.


Hallgass sok német szöveget. készülj fel rá nagyon. Hogy a fenébe ne...?

2013. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és melyik nyelvvizsga központot ajánlanád?
2013. okt. 31. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, csak kicsit még több készülést csinálj. Filmek, zenék, hírportálok stb.
2013. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
engem alapból úgy készítenek fel, hogy folyamatos újságolvasás, filmnézés, rádióhallgatás a házi :)sok szerencsét hozzá, szerintem bátran próbáld meg, a szerencsén és a szöveg nehézségén is múlik! :)
2013. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én most angolból fogok harmadjára menni felsőfokú írásbelire.Elszomorodtam,azt hittem már sose lesz meg,de nekifutok még egyszer. Annyi különbséggel,hogy másik vizsgatípust választok(az első kettő is különböző volt).Sőt,nem egyszer fogok menni,hanem 2x.

A szóbelim már nekem megvan,szóval nekem is csak a fele kéne.


Szerintem te is nyugodtan próbálj ki egy másik vizsgahelyet,vagy akár egy vizsgatípust.

Van egy olyan érzésem,hogy a vizsgahelytől is függ.(De ez lehet inkább az írásbelire jellemző,ki tudja.)

Megpróbálhatod az ECL-t is,de akkor másik vizsgahelyen.


Sok sikert! :)

2013. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,már másnap úgy voltam bele,hogy megyek amennyiszer kell,hátha egyszer kikapok valami könnyebbet. :) másik fajtát szeretnék kipróbálni,amiket olvasgattam,hogy "könnyebbek" BME meg Origo. de még beszélek majd tanárommal,hogy ő mit mond :)
2013. nov. 2. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem nem írok későn, de az ECL-ről köztudott, hogy a magnó az elég nehéz, így ha kétszer nem sikerült, én is inkább másik nyelvvizsgaközpont után néznék, a BME-t nagyon tudom ajánlani!
2013. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!