Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelv...

Szerintetek melyik nyelv tanulása lenne hasznosabb? orosz-arab-japán-kínai?

Figyelt kérdés
indoklást is várok!:D
2009. nov. 15. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

kínai.

nem vicc a gazdasági életben kb egy 15-20 év múlva már a kínai lesz a leghasznosabb nyelv

2009. nov. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
Ha pl tolmács szeretnél lenni akkor a japánt javaslom.Ezek közül az oroszt sokan beszélik,a kínai nehéz (a kínai gyerekek is évekig tanulják az írást)Az arab nyelvvel nem tudom mi a helyzet,nem tudom hol tudnád hasznosítani! Szóval japán.
2009. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mindegyik nyelv esélyes, hogy az üzleti életben domináns szerephez jusson.Arra lennék kíváncsi, hogy ezek közül szerintetek melyik fogja ezt elérni?az eddigi válaszokat pedig köszi:-)
2009. nov. 15. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:

A kínai sem nehezebb a többinél. Oké, évekig tanulják az írást, máshol meg évekig tanulnak újabb és újabb szavakat. Ez ugyanolyan.

Amúgy meg a nyelvtana piszok könnyű, és az írása is logikus.

2009. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és szerintem a kínai fogja elérni errefelé a vezető szerepet. Japán is meghatározó, de ők nem ennyire terjeszkedőek, mint a kínai gazdaság. Az arabok szintén, nagyon meghatározóak, de inkább csak export terén.
2009. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
76%

Őszintén szólva én is gondolkoztam már azon, hogy mely nyelvek lehetnek majd a jövőben nagyon fontosak. Hogy mely nyelveket tudjuk majd a jövőben a legjobban hasznosítani. És én is ezt a négyet találtam a legfontosabbnak!


Engem ezek közül egyedül az orosz nem tud megfogni. Az valahogy nem az én világom, de az kétségtelen tény, hogy manapság újra kezd hasznossá válni. Nem egy barátom tanulja a nyelvet. De én azt gondolom, hogy most még vannak nála hasznosabbak.


A japán és a kínai azok a nyelvek, amiket szerintem most a legjobban megéri tanulni. A gazdasági világban roppant fontos szerepet tölt be mindkettő. Bármelyikbe is kezdesz bele, én biztosra veszem, hogy kapkodnának érted.

Sokakat elriaszt a tanulástól az, hogy írásjelekkel írnak. Valóban nem könnyű megtanulni ezt a sok írásjelet, de ahhoz, hogy a mindennapi életben eligazodj, ahhoz elég 3-4000 db. Kínaiban talán többre is szükséged lehet, mondjuk úgy 5000-re. Használható nyelvtudást olyan jó másfél-két év alatt el lehet érni. Úgyhogy tanulható és roppant hasznos!


Az arab az nagyon érdekes. Alapvetően én úgy tudom, hogy jól beszélik az angolt, így a nyelvük ismerete nem annyira fontos, mint az előbbi kettőé. De minden bizonnyal másként állnak hozzád, ha beszéled a nyelvüket - ez mondjuk minden országra igaz lehet! Annak idején volt egy riporter a Magyar Televíziónál, Chrudinák Alajos, aki a közel-keletről készített nagyon sok műsort! Amikor kicsi voltam, mamám azt mondta, hogy látod, ez a bácsi miket tud! Tanulj arabul te is! :)

Még nem tanulok arabul, de a kínai mellett - ami a szerelmemmé vált - mindenképpen szeretnék arabul is megtanulni. Nem egyszerű, de annyira szép, hogy...


Bocsánat, hogy ilyen érdekesen indokoltam a választásom. A választásom, ami most egyértelműen a kínai és a japánra esik! :)

2009. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!