Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik jobb a...

Szerintetek melyik jobb a nyelvtanuláshoz? Online szótár vagy a nyomtatott?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Jómagam 6-8 online szótárat használok és 2 nyomtatottat. - felváltva. De ezt el lehet osztani 2-val, 3-al.
2013. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van rendes nyomtatott szótáram.

Mintha abban néhol több információ lenne

2013. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bsora válasza:
100%
Ha nehezebben megy a szavak tanulása és esetleg vizuális típus vagy, mint én, akkor a nyomtatottat ajánlom. Lehet hogy fura, de szerintem valamiért jobban rögzül. Magadnak is írhatsz plusz szótár füzetet az is segít.
2013. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senki Márk válasza:
100%

A szótárnak nem a formájától (online vagy nyomtatott) függ a használhatósága, hanem a szavak számától és a kiegészítő információktól. Általánosan azonban kijelenthető, hogy az online szótárakba (mivel jogdíjtalanok) kevesebb munkát ölnek bele, így az csak arra jó, hogy ha nem ugrik be egy szó, amivel már találkoztál, gyorsan meg tudd találni, mivel motor keres egy adatbázisban, sokkal gyorsabb, mint lapozgatni. Ellenben ha egy szó teljes és részletes leírása érdekel, amiben minden lehetséges jelentés és használat szerepel, akkor a nyomtatottat ajánlom, ott is az ú.n. nagyszótárt, ami 40.000-nél több szót tartalmaz. Az elég részletes általában.

Ergo a válaszom: mind a kettőt érdemes használni, de mind a kettőt csak arra, amire való.

2013. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
mobil telefonba tett program a legjobb nekem, androidos van most, ki is ejti. azert jo, mert historyban tartja a korabbi kereseseimet es amiket nem tudtam, ismetelhetem.
2013. nov. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!