Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg szeretnék tanulni koreaiul...

Meg szeretnék tanulni koreaiul. Hogy kezdjem? Milyen anyagokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:

írd be google-ba, hogy learn korean, és rengeteg - akár ingyenes - anyagot fog kiadni.

Én így kezdeném, mert így még különösebb költségek nélkül eldöntheted, valóban fekszik-e a nyelv, érdemes-e beruházni rá

2009. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Fuuuhhh hát azzal nehéz dolgod lesz :( Nagyon kevés a koreai nyelvtanár Magyarországon, szinte csak Budapesten találsz(talán még ott sem), interneten sincs szinte semmilyen anyag magyarul, csak angol(de abból is kevés) és így nehéz lenne nekikezdeni. Én is nagyon szeretném tanulni de sajnos most nincs lehetőségem rá :(((. De ha valahogy mégis szeretnéd elkezdeni ajánlatos az írásjeleknél és a kiejtésnél :) Sok sikert :)

16/L

2009. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Hát igen tényleg nem könnyű:( Sajnos angolul nem tudok úgyhogy úgy tervezem előbb angol utána koreai mert még mindig több esélyem van angolul mint magyarul. Remélem menni fog!!!! :) Minden vágyam hogy megtanulhassak koreaiul...
2009. dec. 1. 20:06
 4/7 anonim válasza:
Nekem is ez a vagyam, kar hogy nincsenek koreai tanfolyamok, pedig szep nyelv es nem tunik olyan bonyolultnak mint peldaul a francia vagy a nemet
2010. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem kezdd a koreai abc, a Hangul megtanulasaval.

Egzaltalan nem nehez, ha elhatarozod magad, akkor 1-2 nap alatt ugy nagyjabol megtanulhatod. Azert mondom, hogy az irassal kezdd, mert ugy konyebben megy majd a kiejtes is, mert a latin betus atiras neha eleg bonyolult, persze hozza szoksz ahhoz is egy ido utan.

Mindenkepp nezd at a kiejtesbeli szabalytalansagokat, ezek fontosak szerintem, mert eleg nagy kulonbseg lehet a kiejtesben pl. 맛 itt bar a szo vegen s hang van megis t-nek kell ejteni. De ez csak egy pelda.

Aztan szerintem folytasd a tanulast az igekkel, mert nagyon sok mindent ki lehet fejezni veluk. Mondjuk, az, hogy menni, az 가요. Na ha az adott szituacio nyilvanvalo,

es ki lehet kovetkeztetni, hogy mirol beszelsz,

akkor jelentheti, hogy megyek, menjunk, megyunk? stb.

Az igeknek is eleg sok szabalytalan alakjuk van, de nem lesz olyan nehez megtanulni szerintem.

Meg persze nyugodtan nezz at alap szavakat, kifejezeseket, ami erdekel.

Arra, hogy a kiejtest tanuld, tudok egy jo modszert. Karaoke^^ Van egy csomo koreai egyuttes, a youtubeon talalsz rengeteg olyan videot, amihez szoveget is raktak.

Angolul egyebken nagyon sok anyag van a neten, magyarrol viszont sajnos nem tudok. Remelem segitettem valamennyit. Ha meg segithetek barmiben, szolj^^

2010. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
itt van pár link: [link]
2010. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2010. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!