Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akinek már van tapasztalata,...

Akinek már van tapasztalata, hogy kezdtétek el a prezentációtokat B2es szintű TELC nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Milyen bevezetot irtatok? Melyik temat valasztottatok?

2013. nov. 5. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Ahol én voltam vizsgázni, ott abból az öt témából lehetett választani, amik a honlapon is meg vannak adva, így én a kedvenc könyvet választottam.

Nem kell túl nagy bevezető, úgyse kell sokáig beszélni, elég ha úgy kezded, hogy te ezt a témát választottad vagy hogy erről szeretnél beszélni aztán szépen mondod tovább. Utána pedig válaszolsz a többiek által feltett kérdésre.

2013. nov. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Ha még nem jelentkeztél, sürgősen gondold át! Az az igazság, hogy a TELC nél baromi gyenge a szóbeli, és ennek sajnos megvan a következménye is (pl.: továbbtanulás külföldön, munkahely, külföldi munkahely...) Az a baj, hogy ami a TELC en szóbelinél középfok, az máshol alapfok. Szerintem, az nem nyelvvizsga, hogy valaki otthon bemagol egy szöveget és azt ledarálja, majd "vitatkozik" egy kicsit, és meg is kapta a nyelvvizsgát. Ellentétben a többi nyelvvizsgaközponttal, ahol 20-25 tételből húzol, és azt fejted ki, dialógust gyártasz és van egy személyes beszélgetés. Az írásbeli se olyan hűde erős, de mindenképp erősebb mint a szóbeli.... Szóval szerintem gondold csak át még egyszer, nézz másik nyelvvizsgát is (pl.: BME, Pannon, Goethe...) De ha csakis kizárólag TELC, akkor szerintem az utazás téma az, amit érdemes. EZ AZ EGÉSZ SZÖVEG NÉMET NYELVRE VONATKOZIK!
2013. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, a telc szóbeli nem csak abból áll, hogy előadod a prezentációt aztán viszlát.

Kell még pluszban egy kapott szövegről beszélni ill. a társaddal együtt meg kell oldani egy "problémát". Nem elég ha otthon "bemagoltál" egy szöveget, ha ezen kívül nem tudsz "váratlan" feladatokat megoldani.

(ill. még a hallott szöveg értés is ide fog számítani)

2013. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó persze, ezt tudom. De akkor is szerintem eléggé gyér.
2013. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, viszont ha azt vesszük alapul, hogy diplomát nem adnak nyelvvizsga nélkül, akkor ahhoz tökéletesen megfelel, még ha szerinted nem is ér az a tudás semmit.

Amúgy se biztos, hogy mindenkinek az első útja külföldre vezet, vagy majd legfeljebb ott tökéletesíti a tudását.

2013. nov. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ich habe eine Presentazion über ..... gemacht, weil és itt elmodnhatod hogy miért ezt a témát választottad, meg bevezetőleg mesélhetsz is róla olyasmit ami nincs benne a prezentáciáóban.
2013. dec. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Már voltam telc nyelvvizsgán és valóban egyszerű a szóbelije.
2013. dec. 29. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!