Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná írni BME...

Valaki letudná írni BME nyelvvizsgán az írásbeli rész most miből áll?

Figyelt kérdés
Mert a gyakorló könyvekbe nehezebbek a feladatok, pl több mondatból kell beírni a megfelelő helyre

2013. nov. 9. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 1. feladat az egy olyan, hogy van 5 kisebb szöveg (általában hasonló témájúak) és 10 cím közül kell hozzárendelni egyet. A 2. egy olvasott szöveg értése. Egy egy oldalas szövegre vonatkozóan van 10 kérdés, ezekre kell válaszolni A 3. feladat, egy "lyuktöltögetős". Van egy fél oldalas szöveg, ahonnan 10 szó hiányzik, alul pedig 15-20 szó, amik közül válogathatsz. Az utolsó feladat egy levélírás. 2 közül választhatsz, most a legutóbbin már 2 baráti levél közül választhattál. Erre az egészre összesen van 130 prced, amivel te gazdálkodhatsz. Egyszer mehetsz ki közben WC-re, a vizsgadolgozat leadásával és jegyzőkönyv írásával. Nem a leg könnyebb nyelvvizsga, de ha rendesen felkészülsz rá sokkal többre fogsz vele menni később mint pl. a TELC-el.
2013. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző, ez biztos? Mármint az első feladat? Mert a BME honlapján is olyan mintasor van (általános B2 egynyelvűnél), ahol egy szövegbe kell mondatokat beilleszteni. És ezt nem olyan rég frissítették, mikor bejött az egynyelvű vizsga, ezért furcsállom. Amit írsz olyan régen pl TELC-nél volt, (lehet, hogy most is van, csak mostanában nem volt olyan diákom aki TELC-re készült.) Szóval biztos, hogy ez a friss adat egynyelvű B2-nél? Mostanában voltál esetleg? Tőlem most csak szóbelire mentek ill. kétnyelvűre, viszont most készül valaki egynyelvű középfokra, ezért nagyon hasznos lenne tudni.
2013. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én most augusztusban voltam BME nyelvvizsgán és az első feladat tényleg olyan cím hozzárendelős volt, ahogy az első is írta. :) Akkor valószínűleg a BME honlapján nem frissítették.
2013. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. November 9-én vizsgáztam B2 szinten, és ilyen volt az egész amit leírtam.
2013. nov. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kösz a válaszokat, akkor azt is gyakoroljuk majd! Tudtok valami kiadványt esetleg, amiben ilyenek vannak? Vagy akár neten? Hogy a nehézségi fokát be lehessen lőni? Mert még a tavaly kiadott könyvekben sem ilyen van :/
2013. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!