Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokú (B1) egynyelvű...

Alapfokú (B1) egynyelvű nyelvvizsgát (pl. TELC, ECL) milyen könnyen "adják meg"? Sok embert szórnak ki?

Figyelt kérdés
Diploma kiadásához kell még egy alapfokút (B1) is tennem egy másik nyelvből. TELC B2 már van angolból, az nem volt nehéz szerintem, meglett elsőre. Viszont németet sosem szerettem, nem is voltam jó belőle, de mivel négy évig tanultam, nem állnék neki egy tökismeretlen nyelvnek.
2009. nov. 17. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha három szót elböfögsz egy alapfokún, már simán megvan...négy év tanulás után kb átolvasnám egyszer a német nyelvtan röviden vagy vmi hasonló összefoglaló könyvet és elmennék nyelvvizsgázni.
2009. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez bíztató! :) Csak az a négy év 1999 és 2003 között volt... Sokmindenre emlékszem, de fel kell frissítenem. Arra gondoltam, hogy átnézem az alap nyelvtant, a nagyon alap témaköröket és a nyelvvizsga típusfeladatait.
2009. nov. 17. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyni felkészüléssel simán meglesz :) Sok szerencsét :)
2009. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy! :)
2009. nov. 17. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajánlom Szántai Gábor honlapját.. Én rengeteg hasznos infót találtam rajta :)

nyomtass ki egy alapfokú nyelvvizsgát, próbáld megcsinálni, abból majd látod mi a pótolnivaló :) ezután áll neki a felkészülésnek, szerintem nem kell hozzá sok idő, persze csak ha komolyan veszed.. :) kicsit hallgass német zenét, tv-t, bár lehet, hogy nincs is hallásutáni feladat alapfokún?? 14 évesen voltam annak idején Origóson, nem is emlékszem magnóra :D mind1, majd látod a gyakorlófeladatoknál, hogy milyen típusfeladatok vannak :)

Sok sikert, az alapfok nem nagy valami..

2009. nov. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól ne félj hogy nem lesz meg, szerintem irreálisan alacsony az alapfok követelménye. Volt olyan ismerősöm aki 8.ban általánosban csinálta meg, hatvanakárhány százalékkal, pedig olyan szinten volt hogy még középsuli 10-11.osztályban is keverte az igeidőket, és fordítani teljességgel képtelen volt.
2009. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!