Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyire nehéz az...

Szerintetek mennyire nehéz az ÖSD középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövő májusban vagy júniusban szeretnék nyelvvizsgát tenni németből. Nagyon izgulok, német tagozatos suliba járok, külön némettanárhoz is járok, de nagyon félek. Szeretném, hogy elsőre sikerüljön. A német az egyetlen, amit igazán szeretek. Mik a tapasztalaitok? Nagyon nehéz? A szóbeli nagyon szivatós? Valami tanács, esetleg már így előre?

2013. nov. 13. 19:31
 1/6 anonim válasza:
4-es, 5-ös némettudással simán meg lehet csinálni. Én 7 év iskolai (tehát se tanfolyam, se különtanár) német tanulás után csináltam meg eléggé jó eredménnyel. Azt javaslom, hogy előtte héten csinálj végig vizsgasorokat (a szóbeli részét is), akár netről letöltve, akár könyvesboltban vehetsz feladatgyűjteményt. És ne félj, ha gondolkodsz írásbelin és nem valami kötekedő "úgyismegbuktatlak" vizsgáztatóhoz kerülsz szóbelin, akkor biztos, hogy átmész :)
2013. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esetleg vedd meg a felkészítő könyvet
2013. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz ki még másik nyelvvizsgatípust

(ami szimpi) Mert az ÖSD-nél ha valamelyik rész nem lesz jó, az egészet meg kell ismételni (meg befizetni a vizsgadíjat)

2013. nov. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az ÖSD szerintem jó választás, én is azt csináltam meg pár éve. Korrektek voltak a vizsgáztatók, és elsőre sikerült. Az szerintem nagyon jó, hogy nincs külön nyelvtani rész a vizsgán. A közvélemény szerint a Goethe és az ÖSD a legjobb, legszínvonalasabb nyelvvizsga németből, ezeket elfogadják német nyelvterületen is.
2013. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Megpróbálom összefoglalni a tapasztalataimat hátha segít.

Na most én mindössze csak egy évig tanultam németet külön tanár segítségével, meg közben suliban ez volt a főnyelvem (0.osztályban), aztán idén augusztusban le is tettem a középszíntűmet sikeresen az ÖSD-nél. :D Szóval minden lehetséges, úgyhogy ne félj!! :) Májusig meg még rengeteg időd van! És ha nekem ment, akkor bárkinek sikerülhet, neked is! Persze én is nagyon féltem előtte, mert nem mentek túl jól a feladatok és mindig azt kaptam a gyakorlások során, hogy na most már az éppen meg vagyok kategóriában vagyok. T.T Rengeteget kellett gyakorolnom nap mint nap, és már nagyon ki voltam, hogy nem látom azt, hogy érne is ez valamit, egyáltalán nem bíztam a sikerben, volt mikor meg is bántam, hogy neki kezdtem, és csak 2 hónapom volt teljesen felkészülni a nyelvvizsgára, mert előttem a nyelvtant tanultuk. De úgy látszik mégis csak ért valamit az a sok-sok munka, amit a németbe fektettem, és hogy egy egész nyarat erre szántam.


Na de rá is térek akkor a lényegre:

Szerintem a levélírás a legnehezebb náluk, nagyon le szokták pontozni, ráadásul amikor én nyelvvizsgáztam az olvasói levélnél nagyon gagyi témák voltak, volt aki üresen akarta beadni a lapját!! Persze ha sokat gyakorlod, akkor nem lesz baj, meg jó ha tudsz kifejezéseket is írni a levélbe (ezekre plusz pontokat adnak), és ne ismételd magad, a szórendre is ügyelj, és légy kreatív!


Nálam a pontok a szövegértésnél csúsztak el nagyon, de ez sosem volt az erősségem. De erre is lehet gyakorolni, az ÖSD-nek rengeteg könyve van.


A Hörverstehen nálunk nagyon zajos volt, és erre nem csak én panaszkodtam, hanem más is. Ha erre gyakorolni akarsz rengeteg online rádiót találsz a neten, meg filmeket.

A szókincs nagyon fontos,( bár lehet használni szótárt, de nincs idő minden szót kikeresni) és a szóbelinél ezt is pontozzák. Én az Egy híján húszból tanultam.

A szövegértéshez meg még annyi, hogy lehetőleg minél több vonzatos szavat tanuljál meg a kiegészítős levélhez, bár a jó szótárakban ezek meg vannak.


A szóbeli volt szerintem a leghúzósabb a nyelvvizsga alatt, az első szituációs feladatot mi nagyon jól begyakoroltuk, aztán a választott képem is tök jó volt, de a pro kontra témám a lehető legrosszabb volt, valami klubtagságról kellett volna beszélnem, a vizsgáztató akivel voltam, mindig azt ismételgette, hogy lehet táncolni stb. Én meg csak ismételgettem magam és mosolyogtam XD meg egy csomó hülyeséget összehordtam, meg mindenáron csak magamnak adtam igazat. Egyszerűen nem jutott eszembe semmi, annyira egy rossz téma volt. De végül a max. 30-ból kaptam 21 pontot. :D Mindenesetre ez is csak arra ment ki a részükről, hogy szivassák a diákokat, és minél többen bukjanak meg. De jó az ha látják rajtad, hogy magabiztos vagy, és ragaszkodsz a saját véleményedhez.


Nem gondolom, hogy az ÖSD annyira nehéz lenne, mert például a Rigó utca sokkal nehezebb, és pluszpontként az ÖSD-nél csak németről magyarra fordítás van.2. pluszpont, pedig hogy az ÖSD-t külföldön is elfogadják. Meg amikor nyelvvizsgáztam, akkor az írásbelinél és a szóbelinél is nagyon segítőkészek voltak a tanárok.


Nagyjából ennyi lenne, ha van kérdésed szívesen válaszolok rá.

2013. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
húú hát köszönöm szépen:D én is pont abból a könyből tanulok:D egy híján húsz:DD nyelvtannal nincs bajom, sajnos inkább a beszéddel:D akkor rágyúrok:D köszönöm szépen! :)
2013. dec. 4. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!