Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy az alábbi kifejezések, hogy helyesek egy angol nyelvű önéletrajzban?

Figyelt kérdés

- középiskolai érettségi: (semmi szak nincs benne)

GCSE/High School Diploma

- felszolgáló szakmunkás bizonyítvány:

certificate of waiter/catering

- targonca vezető engedély:

?certificate of? forklift ?driving license?

- teherautó/kamion rakodás targoncával:

truck/lorry loading by/with forklift

- árukiadás és átvétel: ???

- érkező és kimenő áruk kezelése: ???

- B kategóriás jogosítvány:

B category driving license


Egyenlőre ennyi jutott most az eszembe.

Ha bármivel kiegészítenétek, csak nyugodtan.

Előre is köszönöm szépen a segítséget.



2013. nov. 14. 15:19
 1/2 A kérdező kommentje:

Egy kis ráadás


- szakmunkás képző iskola:

secondary vocational school/vocational school

(a vocational alapból jelzi, hogy középfok)?

- sima gimnázium (na jó, szakközép volt az iskola neve, de én estin "csak" egy sima érettségit szereztem):

secondary/high school

2013. nov. 14. 15:25
 2/2 anonim ***** válasza:

Mielott elfelejtem, a masodik irasodra a valasz: senkit nem erdekel, hogy hol erettsegiztel le, hacsak nem agysebesznek mesz(oda meg ugy is olyanok a jegyeid es felveteli is van), ugyhogy erettsegiztel es kesz.

High School és HS Diploma, ahogy irtad.

(beszedben I graduated from..XX HS)

Pincer az szebben : server es kulfoldon ezt nem nagyon oktatjak (tudod, minden szinesz pincer)..ugyhogy inkabb caterert irj, jo otlet es pl az iskola nevebe foglald bele, hogy kereskedelmi

Drivers license (ez alapbol Car, de irhatjak hogy BUS. Viszont a Forklifthez nem kellene jogsi sztem, ha az a kicsi van meg neked, amivel a boltban kanyarognak. De igy is irhatod- License and certificates: Car, Forklift


Namost..Truck..Az gyujtoneven ide tartozik: Commercial Drivers Licence (CDL)és itt sem mindegy milyen

(bovebben itt www.aacc.edu/cdl/default.cfm)


De sztem ha minden kifejezesed beutod a keresobe, akkor korrigal es javasol.

Mondjuk kar volt leirnom talan neked ezeket, mert nem tudom, melyik orszagba kered.

Ha mondjuk amerika, akkor ez az oldal segit neked, ott nezd at a License reszt es mit hogyan hiv, vmint menj bele a reszletekbe is.


[link]

2013. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!