Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után mennyire nehéz...

Angol után mennyire nehéz elsajátítani a németet?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Más a logikája... Nekem kicsit nehéz most, ugyan ebben a helyzetben vagyok. Ha meg tudod szokni, hogy mindent ragozni kell, meg figyelni kell a nemekre + esetekre, akkor tanulható, de az angol után nekem nagyon idegennek hat..
2013. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem egyáltalán nem.

Mikor az angol után nekiálltam a németnek, sokan nagy örömmel hangoztatták, hogy milyen nehéz lesz, de szerencsére nem lett igazuk.

Néha, ha gyorsan kell kimondani, angolul mondom azokat a szavakat, amik hasonlóak, de csak ennyi.

2013. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán a másik sorrend jobb-

Tehát a német után az angolt

2013. nov. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Kettes vagyok. Sok embertől hallottam, hogy előbb német, aztán angol, de szerintem ez nem igaz.

Az angol tanfolyamon sok németes volt, borzasztó volt a kiejtésük, és az is maradt.

2013. nov. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Felsőfokon tudok angolul de német nagyon nehezen megy, spanyolt később kezdtem tanulni de abban már sokkal előrébb tartok.
2013. nov. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
közép és felső szint között vagyok angolból, és most elég reménytelennek tűnik a német, sokkal nehezebb nekem az angol után, de nem bántam meg hogy a németet választottam .
2013. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általánosban kezdtem az angolt,gimiben a németet.Sok Rammsteint hallgattam,úgyhogy a kiejtésre hamar ráéreztem.Először fura volt a der,die,das,de hamar megszoktam.Egyébként a csoporttársaim is angolosok voltak,nekik sem volt nehéz "átállni".
2013. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindig nehéz egy teljesen új nyelvet elkezdeni. Hülyeség, hogy az angol után a német nehezebb, nem függ attól, mit tanultál előtte, a lényeg az, hogy egy más, új nyelvet kezdesz el, persze, hogy hozzá kell szoknod. De egyébként az angol meg a német, mindkettő rohadt könnyű nyelv. Ha az angol ment, a német is fog.
2013. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!