Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért az in helyes? és mit...

Miért az in helyes? és mit jelent így a mondat?

Figyelt kérdés

This is the second cold I've had .......... a month.


for

during

in

since


2013. nov. 16. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Most vagyok másodszor megfázva ebben a hónapban. Egyszerűen így mondják. Miért, melyik jutott még eszedbe?

for-egy hónapig, ez nem értelmes

during-egy hónap során, ez se értelmes

since-ez meg nem is létezik

2013. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*jav. nem ebben a hónapban, hanem egy hónap alatt
2013. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ez a második megfázás, amim volt egy hónap..."


for - helyes, csak épp azt jelentené, hogy "egy hónapon át", ami azért nem realisztikus


during - azért nem helyes, mert "during a month" általánosít, míg a "the second cold" nem. A többinél ez azért nem baj, mert ott nem "egy (bizonyos) hónapról" van szó, hanem "egy hónapnyi időtartamról".


in - ez az, ami ténylegesen előfordulna és helyes is. Jelentése, hogy a hónapban (~30/31 napban) ez már a második megfázásom, tehát, hogy még egy hónap se telt el, de már másodjára meg vagyok fázva


since - ez is helyes csak ennek a szemszöge, hogy mától egy hónap óta ez a második megfázásom. Így a mától egy hónappal ezelőtt teljesen értelmetlenül lett kijelőlve, mint egy viszonítási pont, amitől kezdve számolom a megfázásaimat. Ez is eléggé valószínűtlen tartalom. (De nyelvtanilag helyes és logikailag is értelmezhető)

2013. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

since legfeljebb úgy lehetne h "since a month ago"

for a month olyasmi lenne hogy ez a második, egy hónapon át tartó megfázásom de az akkor "this is the second month-long cold I've had (in my life)"

2013. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy szebb lenne "ago"-val a since, de nélküle is elterjedt.

A for viszont teljesen jó ott. Azért mert lehet más hogy mondani, attól még helyes. Egyszerűen kevésbé valószínű/megszokott a jelentése, de ha valaki tényleg kétszer egy hónapon át beteg lenne, akkor simán mondhatná ezt.

2013. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

mostmár értem,köszönöm!

(én for-t választottam a tesztben)

2013. nov. 16. 22:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Az is lehets;ges hogy in the course of a month.
2013. nov. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vree ***** válasza:

this month= ebben a hónapban

in a month = egy hónapon belül

for a month = egy hónapig

a month ago = egy hónappal ezelőtt

during a month = egy hónap során

since a month = egy hónap óta

-> az utolsó nem grammatikalilag helyes, mert az "óta" a valami között eltelt és nem a köztes idővel áll, pl. since last month = múlt hónap óta már helyes lenne

2013. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
"Ebben a hónapban már másodjára vagyok megfázva"
2013. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi Vreeke. :)
2013. nov. 17. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!