Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz helyesírás, valaki...

Orosz helyesírás, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Elkezdtem oroszul tanulni,az abc-vel,számokkal kifejezésekkel stb.rendben vagyok,de ez a kemény-lágy mássalhangzók meg jelölések valahogy nem jönnek le.

Valaki elmagyarázná?


Köszönöm!



2013. nov. 20. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint pontosan mit szeretnél, ha elmagyaráznánk?
2013. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kemény jel,lágy jel használata.

Mikor melyiket kell használni,mikor alakul át a betű stb.

Ezt érthetően :D


[link]

2013. nov. 20. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen kezdő vagy, akkor a belinkelt oldalon szereplő információk jelenleg teljesen feleslegesek a számodra.

Hogy milyen mássalhangzó után milyen magánhangzót nem írunk, azzal elég akkor foglalkoznod, amikor már viszonylag jól tudsz, és nem akarsz minden helyesírási kérdést szótárral megoldani. Addig elég megtanulni az aktuális szavakat, azok ragozását és kész.

Ugyanúgy a mássalhangzók így meg úgy alakulnak át, azt majd megtanulod a főnevek és főleg az igék ragozásánál. Nem kell ezt így külön magában megtanulni.

2013. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2013. nov. 20. 15:09
 5/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Te, én kint tanultam, az életben nem láttam ilyen szabályokat. (orosz nyelv és irodalom szakos tanárként)

Lehet, hogy ezt valaki kitalálta angolnyelvűeknek, vagy valami orosz próbált rendszert vinni a dologba, de igazából arról van szó, hogy nekik ez nem kell, mert hallják, te meg megtanulod az elején, utána meg te is hallod, és kész.

A keményjelnek már nincs szerepe, olyasmi, mint nálunk az ly- j, az ószlávból megmaradt, a lágyjelet meg vagy y helyett nyomják, vagy az puha l-t különböztetik meg vele a kemény el-től.

2013. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 jura-polotov válasza:
Háááát,én orosz vok és találkoztam már olyan magzar csajokkal akik szinten kint tanulták söt,nzelvész diplomával és alig-alig tudták beszélni.azt hittem h valahol kinai piacon vettek a diplomát,láttam olyan orosz tanárokat akik ut közben kitaláltak szavakat....Igen van lágyitó/keményitó jelek,söt vannak magánhangzók amelyek lágyitják és vannak amelyek keményitik az elöttelévö mássalhangzókat,5 perc alatt el lehet magyarázni és ha elsajátitasz akkor egy ehte orosz nem fog rajtad egy külföldit észrevenni
2013. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én is találkoztam olyan tanárokkal...


Viszont én hat évig férjnél is voltam, ebből ötöt egyedül magyarként. Úgy már más, ugye?

2013. nov. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ja, és oroszokat tanítottam. :)

És rengeteg oroszt láttam, akik azt sem tudták, hogy a da zdrasztvujet egybe vagy külön, a ragozásról fogalmuk sem volt, és a foly-bef. igéket meg nem tudták különbztetni. :)


Az elmélet és gyakorlat külön dolog, ugye? Ettől még valszínű te beszélsz jobban, ahogy a volt férjem, de tőlem kérdezte, hogy hogy írják. Tak, tak.

2013. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!