Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan építsem fel az angol...

Hogyan építsem fel az angol tanulásom?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 4 éve tanulok angolt a suliban de nem sokat tudok.Önállóan szeretnék megtanulni társalgási szinten angolul.Napi 1.5 órám lenne rá csak nem tudom,hogy hol kezdjem.Az alapoktól szeretném kezdeni. Először a nyelvtant tanuljam meg ? Vagy előbb a szókincsemet növeljem? Fogalmam sincs,hogy melyiket kellene elkezdjem az elején.Gondoltam arra,hogy megtanulom a nyelvtant és utána a szövegértés javítása és a szókincsfejlesztés.Mit gondoltok erről?

2013. nov. 23. 17:16
 1/6 anonim válasza:

Szerintem a legjobb magán nyelvtanulási módszer ha olyan filmet nézel angolul, amit magyarul már ismersz, mert tudod, hogy kb. mit mondanak. Többször is érdemes meghallgatni, a dolgok hogyan hangoznak angolul. A másik az olvasás. Olyat olvass, ami nagyon érdekel. NAGYON. Tényleg. Vagy szintén olyat, amit jól ismersz magyarul. Az első 200 oldal még nehéz lehet, aztán belejössz. Szókincs mindenképpen nő, rögzülnek kifejezések az agyadban stb.

Ui: én sose néztem meg, mit jelentenek az idegen szavak, rájöttem magamtól is a szövegből.

Én 14 évesen kezdtem ezt csinálni, ma már megvan az emelt szintű érettségim belőle. Szóbelin szárnyaltam:)

Üdv, egy 18 éves lány

2013. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy a szókincsfejlesztésre ez nagyon jó csak nem tudom,hogy mennyire lehet megtanulni így a nyelvtant.Én kifejezetten utálok nyelvtant tanulni de sokan azt mondják,hogyha angolul szeretnék tudni akkor a nyelvtant jól kell tudnom:)
2013. nov. 24. 08:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nehezen megy a nyelvtanmagolás legjobb módszer az ilyen könnyített olvasmányok amik rövidek, egyszerűbben van megfogalmazva és a fejezetek végén kivan szótárazva. Van belőlük többféle nehézségi szint így középfokig el lehet vele jutni, utána meg jöhetnek a rendes olvasmányok amiket időnkét érdemes hangosan felolvasni mert úgy sokat javul a kiejtésed és nem fogsz idegenkedni a szavaktól ha beszélned kell.

Közben meg érdemes filmet nézni felirat nélkül. Nehéz lesz és keveset fogsz belőle érteni, de így tanulsz vele a legtöbbet.


Legtöbben arra esküsznek hogy előbb nyelvtant kell tanulni, de én mindig a szókincsfejlesztésre és szövegértésre helyeztem a hangsúlyt, így annyi a különbség hogy a szövegértésem húzza felfele a pontjaim nem a nyelvtan.


Annak ellenére hogy nyelvtant csak nagyon keveset tanultam és még sohasem voltam külföldön letudtam tenni egy C2-es nyelvvizsgát angolból.

2013. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvass nagyon sokat angolul és nézz filmeket angolul!!:)

+ha van angol ismerősöd v. a családodban tud valaki angolul akkor velük is beszélgethetsz:))

2013. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
okés:) ha jól értettem akkor olvassak az elején könnyített olvasmányokat és közbe nézzek filmeket ezzel kb meglehet egy középfok.Utána meg olvassak komolyabb könyveket és nézzek filmet?:D
2013. nov. 24. 12:54
 6/6 A kérdező kommentje:
és így egy középfokú szint mennyi idő alatt sikerülhet kb? napi 1.5 óra tanulással.
2013. nov. 24. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!