Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni így angolul?

Meg lehet tanulni így angolul?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 4 éve tanulok angolt.De az alapoktól szeretném elkezdeni a tanulást.Sok ember arra esküszik,hogy könnyű olvasmányokat olvassak és amit nem értek azt szótározzak ki.ÉS közbe nézzek olyan filmeket angolul angol felirattal amit már láttam magyarul és tudom,hogy kb mit mondanak.És elvileg így a nyelvtani szabályok,kifejezések is megmaradnak.Szerintetek hatásos ez a módszer? És kb milyen szintre lehetne elérni evel a módszerrel?

2013. nov. 25. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A nyelvtanulás alfája és omegája: kommunikáció.

De ha erre nincs lehetőséged, akkor jó megoldás az eredeti angol szöveget hallgatni vagy olvasni. Én is elég szépen megtanultam ilyen módon. Hajrá!

2013. nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet így tnaulni. Ha van egy alapod már, akkor igen. De értelemszerűen lassabb. És a kommunikációra külön figyelni kell ebben az esetben, mert ugye a filmmel meg a könyvekkel nem lehet beszélgetni. Én kétnyelvű, felsőfokú nyelvvizsgáig jutottam így.
2013. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
A beszédet nem fogod így megtanulni, mert az adott nyelvet csak befogadod, de kifele nem kommunikálsz.
2013. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm szépen a válaszokat.Megprobálok majd skype-n beszélgetni anyanyelvűekkel majd,hogy tudjam gyakorolni a komunikáciot.:D
2013. nov. 25. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem sem megy valami jol az angol. Az alapok nelkul hiaba olvasok, vagy nezek filmet, mert nem fopgom fel. Tudom, mig el nem kezdtem veluk jobban foglalkozni addig hiaba szotaraztam nem tudtam osszerakni a mondatot. Most angolul nezek mindent, ha nem is tisztan angolul, de a szinkronos filmeket felretettem. Es mangat is olvasok egy ideje angolul, es mar jobban megy . Ugyhogy az alapok kellenek, azutan szokincs.


ami nekem is nagyon hianyzik az a komunikacio. orulnek ha lenne ra lehetosegem, de egyenlore nincs. De beleadok mindent :)

2013. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) sok sikert.
2013. nov. 25. 17:40
 7/11 anonim ***** válasza:
neked is :)
2013. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
van online ingyenes nyelvtanfolyam is :)
2013. nov. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó lesz az, csináljad, hajrá!:) Szerintem hasznos lehet nagyon!!
2013. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 jankasf válasza:
Lehet, de ha filmet nézel, akor hatásosabb angol szinkronnal és magyar felirattal nézni, mert így pár szavat is megjegyzel és nagyjából a kiejtést is tudod fejleszteni. Én is pl. csomó szót így jegyeztem meg és ha meglátok egy szavak nagyjából tudom, sejtem, hogy ejtik ki.
2013. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!