Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! Helyes az alábbi 4...

OLASZ! Helyes az alábbi 4 mondatom?

Figyelt kérdés

Minden komment zöld mancs!



Cara Rossella,


Oggi il mio dottore mi ha visitato e mi ha detto che avevo una infezione da virus. Purtroppo ho lasciato la mia voce. Io sono silenzioso dunque il nostro ufficio é silenzio anche.


Di solito non sono malato - Spero che abbia la possibilitá di essere sano presto.


Ciao,


Ledo


--------------------------------

Amit ki szerettem volna fejezni (nem szó szerint):

- Ma megvizsgált az orvos és vírusfertőzést állapított meg.

- Sajnos teljesen elment a hangom.

- Halk vagyok, így az egész iroda csöndes.

- Általában nem vagyok beteg és remélem, hogy minél hamarabb meggyógyulok.



2013. nov. 25. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

ami szemet szúrt az utolsó mondatodban, hogy el kellene dönteni, hogy akkor most a che-t használod, vagy a di-t. Mert máshogy ragozódik az ige, de semmiképpen sem használjuk mind a kettőt egyszerre ebben a mondatszerkezetben. Illetve a presto szerintem felesleges bele.

szóval vagy

Spero di essere sano + többi mondatrész

vagy

Spero che sia sano + többi mondatrész

2013. nov. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát persze: Spero DI ESSERE... Hiszen az alany ugyan az!


Mancs ment, köszi!


Örülök, ha "csak" ez szúrt szemet! :)

2013. nov. 25. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Én annyit változtatnék,hogy ho perso la mia voce....de szerintem a lasciare-val is teljesen jó.
2013. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A "perso la mia voce" jobb. Szerintem a "LASCIARE"-val inkább kulcsot, vagy hasonlót veszítek el...


Mancs ment! Köszi!

2013. nov. 26. 18:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nagybetűkkel beírtam amin változtatnék. Uccsó mondat teljesen jó volt, mert a "spero che + kötőmód" az "avere la possibilitá"-ra vonatkozott és nem a "di essere"-re. Azért átírtam olyanra, ahogy én mondanám.


Oggi il mio dottore mi ha visitato e mi ha detto che avevo una infezione da virus. Purtroppo ho PERSO la mia voce. Io sono silenzioso dunque il nostro ufficio ANCHE.


Di solito non sono malato e spero che GUARISCA AL PIÚ PRESTO.

2013. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!