Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német nyelvet hogyan lehet...

Killerg kérdése:

A német nyelvet hogyan lehet könnyen megtanulni? Szavakat meg a névelőket meik női és hogy meik férfi.

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 21:15
1 2 3
 1/24 Evele123 válasza:

Szia. A névelőnél segíthet a szó végződése, de mindig van kivétel. Hímnem, "Der" végződései pl. -er -ich -ig -ent -eur -ling.

Nőnem "die" végződései pl. -e -in -heit -keit -saft -ung -ei -ie -ik -ur -tät. És a semleges nemű szavak "das" legtöbbször ezekre végződnek -chen -lein -nis -tum -et -ment -um -ma. Ezen kívül a német eléggé fegyelmezett nyelv. Pl. Kijelentő módban mindig a 2. helyen áll az ige, ami nem mindig a 2. szót jelenti. A számokat elég érdekesen fejezik ki. 20-ig teljesen okés. Utána pl. 21 einundzwanzig (egyéshúsz). Ebből a logikából jön ki pl. 1973 neunzehnhundertdreiundsiebzig (tizenhétszáz hároméshetven). Később még írok pár tanácsot

2013. nov. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Evele123 válasza:
bocsi, a 2. Szám tizenkilencszázhároméshetven akart volna lenni.
2013. nov. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat le is fogom jegyezni ezeket a végződéseket :)
2013. nov. 30. 22:31
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

KÖNYÖRGÖM ELŐSZÖR A MAGYART TANULD MEG, ADDIG NE FOGLALKOZZ A NÉMETTEL!


MELYIK!!!

2013. dec. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Evele123 válasza:
Egy újabb segítség volt a szavak tanulásánál a címkézés. Vettem egy sárga kis öntapadós tömböt és az otthoni dolgokra ragasztottam, pl. a hűtőre, asztalra, ágyra stb. Amikor egy nap 3-szor vagy többször látod ugyanazt, egy idő után megjegyzed. Ilyeneket mondam a családomnak: "Kinyitom a der Kühlschrankot (hűtő)."
2013. dec. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
Könnyen sehogy. A névelőt minden szóval külön meg kell tanulni. Ha vmilyen képző van a szavak végén, akkor van rá szabály, egyébként nincs. Ja és ne keress logikát a német nyelvtanban, mert nincs!
2013. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: attól, hogy te nem ismersz könnyű módszert, még nem kell azt feltételezni, hogy nincs.



Fogd a szótárfüzetedet, és oszd két vonallal három részre vízszintesen minden egyes lapot. Felül: der, középen: die, alul: das. Ezzel bevonod a vizuális memóriádat is, és emlékezni fogsz rá, hogy "alul, felül vagy középen". Másik jó módszer, hogy eltérő színekkel jelölöd az egyes nemeket. Kihúzod mondjuk narancssárga szövegkiemelővel a der-eket, zölddel a die-ket, kékkel a das-okat, vagy ahogy akarod. Nekem ezek rengeteget segítettek. Mióta, ezeket alkalmazom, gyakorlatilag egyszer se tévesztek el névelőket. Másik, amit írtak előttem, a névelőszabályok, ezeket tanuld meg. Rájössz majd, hogy igenis van bennük logika.

2013. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Valaki mentális térképet csinált, az országot felosztotta, és a nemük szerint helyezte el a főneveket.
2013. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: igen, én is hallottam már ilyenről. Hát, kinek mi. Annyi biztos, hogy könnyebb, ha kötni lehet valamihez. Én a németben többek között pont azt imádom, hogy tele van tükörfordításokkal (németről magyarra), és nagyon kényelmes, hogy sokszor szó szerint le lehet fordítani valamit, ugyanazoknak a szavaknak a megfelelőit használva. Ezenkívül a szavak egymásból következnek sokszor, mert a németben belső szóalkotást használ, és rengeteg régi ismerős köszönt vissza új összetett szavaknál, fogalmaknál.
2013. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 webnyelv ***** válasza:

A hónapok, napok, csapadékok, évszakok, égtájak, szelek nevei mindig hímneműek.


Vannak szabályok a német főnevek nemére, már sokszor belinkeltem ide, de belinkelhetem újra, ha érdekel. Persze kivételek is vannak. Legjobb megtanulni a szabályokat és hozzájuk azt a pár kivételt. Pl. az -e végűek nőneműek, három kivétel, ami semleges nemű: das Auge, das Ende, das Interesse, egy kivétel, ami hímnemű: der Käse (és vannak a gyenge főnevek, az külön téma), és néhány Ge- előtagú főnév.

Az -er végűek hímneműek, kb. 10 kivétel van: das Wasser, das Feuer, das Zimmer, die Butter, talán ezek a legfontosabb kivételek.


Kevés főnév van, aminek nem tudjuk a névelőjét kitalálni és nőnemű lenne, tehát tippelésnél inkább semleges- vagy hímnemű főnév lesz az. Néhány főnév, ami meglepetésszerűen nőnemű: die Jagd, die Hand, die Butter, die Gabel (villa) és sok -t végű, ami nem Ge- szótaggal kezdődik: die Nacht, die Zeit, die Welt, die Stadt.


A görög eredetű főnevek, melyeknek magyar megfelelőik -ma végűek és a németben is van hasonló szó, semleges neműek: das Drama, das Problem, das Klima, das Panorama, das Thema, das Diplom, das Telegramm


Sok szó van, amik -ik vagy -ur végűek, és más nyelvekben is hasonlóan mondják (átvett szavak), ezek nőneműek: die Musik, die Politik, die Mathematik, die Grammatik; die Literatur, die Kultur, die Figur


Mindent egybevetve, az itt le nem írt szabályokat is figyelembe véve, megfigyeléseim szerint minden német lecke végén lévő szószedetben a főnevek átlag felének lehet így kikövetkeztetni a névelőjét, ha egy kezdőknek való német nyelvkönyvről beszélünk.

2013. dec. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!