Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondanád angolul, hogy...

Hogy mondanád angolul, hogy Jézuska?

Figyelt kérdés
Egyik angol ismerősömnek próbáltam elmagyarázni, hogy hozzánk a Jézuska jön, de fogalmam sincs, hogy kéne :D Végső elkeseredésemben, benyögtem egy "baby Jesus"-t :D De ez biztosan rossz :D Tudja esetleg valaki a Jézuska angol megfelelőjét?

2013. dec. 5. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Angoloknál csak mikulás van:D
2013. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az szívás :D
2013. dec. 5. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Szépen elmagyarázod, hogy nálunk nem a Télapó jön karácsonykor, mint náluk, ő előbb jön, 6-án, és 24-én Szenteste "Jézuska" (bőven elég, ha azt mondod neki, hogy Jesus Christ) és az angyalok hozzák az ajándékokat. Ráadásul az is különbség, hogy náluk 25-e reggelre jönnek az ajándékok, nálunk viszont ugye este.
2013. dec. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. dec. 5. 19:30
 5/8 webnyelv ***** válasza:
83%
A Jesus Christ egyáltalán nem fedi a jelentését. Little Jesus vagy Baby Jesus adja vissza a nevét ennek az agyrém, álkeresztény elnevezésnek. Azért agyrém, mert ennyivel a Buddha meg Buddhuska, Allah pedig Allcsika lehetne. Ezt azért el kell magyarázni, nem lehet azt mondani, hogy Jesus Christ.
2013. dec. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Miért kéne ezt elmagyarázni? A Jézuska ugyanúgy Jézust jelenti, nem egy teljesen másik "lény". A gyanútlan külföldi ismerős szerintem nem fog belehalni abba, ha nem tud minden apró részletet más kultúrákról, de legalább megérti a dolgokat.
2013. dec. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Baby Jesus az teljesen korrekt.
2013. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Elmagyaráztam neki az egész mizériát - mert érdekelte is- és végül is azt mondtam, hogy nincs angol megfelelője igazán, használja a Jézuska szót. Ezt megtanulta és ennyi volt :)
2013. dec. 7. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!