Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kaphatnák németből...

Hogyan kaphatnák németből felmentést? Miután leérettségiztem (kivétel német), és máshol leteszem a középszintű német nyelvvizsgát, akkor elméletileg úgy is lehet venni, hogy "leérettségiztem" belőle?

Figyelt kérdés
Igaz jövőre fogok érettségizni,de németből nem szeretnék.Úgytudom,hogy valahogy lehet szerezni felmentést,hogy ne kelljen bejárnom órára,meg vizsgáznom se kelljen.(Azért nem szeretnék érettségizni belőle,mert a tanárom folyton keresztbe tesz nekem,és így bárhogy próbálok tanulni,akkor is rossz jegyeim születnek!)Ezért úgy gondoltam,hogy érettségi után tenném le a német nyelvvizsgát közép szinten.
2009. nov. 23. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, csak akkor kaphatsz felmentést, ha megvan a vizsgád, Tehát érettségi előtt kellenne letenned.
2009. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!De én nem olyan felmentésre gondoltam.Hanem olyanra amit valami oknál fogva adnak(úgytudom valami felmérést csinálnak)..de pontosan sajnos nem tudom :S

Bár minden megoldás érdekelne!Úgyhogy,ha most letenném a középszintűt,akkor biztosra nem kellene leérettségiznem belőle?

2009. nov. 23. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De, tudtommal kellene, mert néhány éve eltörölék azt a szabályt, hogy ha megvan a nyelvvizsga, nem kell éreségizni :'(
2009. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez már rég el lett törölve, előbb úgy módosították, hogy aki felsőfokút tett, annak járt a felmentés, majd végül teljesen eltörölték úgy 3-4 éve.


Tudom, mert én éppen lecsúsztam róla. Ha egy fél évvel hamarabb nyelvvizsgázok, akkor még megcsinálhattam volna

2009. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nagyon macerás a dolog, mármint hogy felmentést kapj.

régen volt az érvénybe, hogy a nyelvvizsga kiváltotta, ma már nem.

úgy mentesülsz az óralátogatás alól, ha először is osztályozó vizsgát teszel a 12. anyagig mindenből, valamint leérettségizel előrehozottan. akkor a maradék éveidben már nem kell bejárnod.

még egy módja vna a felmentésnek, ha az adott illetőnek annyira nincs nyelvérzéke, hogy több bonyolult és macerás vizsgálat után orvosi papírt kaphat arról, hogy ne kelljen nyelvet tanulnia. tesóm kapott ilyet, még általánosban, de ez nagy baj hisz így nem tanul nyelvet. de aki nyelvvizsgát akar, az ilyet biztos h nem fogsz szerezni.

mivel nyelvből kötelező érettségizni, ezért még azt tudom mondani, hogy ha esetleg angolt is tanulsz, akkor érettségizz abból ha megy.

2009. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vizsga alól csak akkor kaphatsz felmentést tudomásom szerint hogyha fizikailag képtelen vagy teljesíteni, ergo süketnéma vagy, stb (bár ez esetben kétlem hogy középiskolába járnál.) Hogyha nyelvi előkészítő osztályba jársz, és tizedik végén megcsinálod az érettségit belőle akkor, mivel érettségi előtt köteles vagy osztályozó vizsgát tenni a 4év anyagából, érettségi után nem kell bejárnod órákra, hiszen már levizsgáztál belőle
2009. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal a középfokú nyelvvizsga nehezebb, mint az érettségi, és többször is neki lehet futni. Úgyhogy ha a nyelvvizsgát leteszed, akkor már nem lehet gond az érettségi sem.

Javítsatok ki, ha tévedek, de az emelt szintű nyelvi érettségi egy bizonyos százalék fölött középfokú nyelvvizsgává is alakul.

2009. nov. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Diagnosztizált diszlexiásként felmentést kaphatsz a nyelvvizsga egésze vagy egy része alól.
2009. nov. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idegen nyelvből kötelező érettségizni. A középfokú nyelvvizsgával sem kaphatsz felmentést az óralátogatás és az érettségi alól!!!!Olyan felmentés pedig NINCS, amivel nem kell órára járni, maximum értékelést (jegyet) nem kapsz. A felmentést szakemberek javasolják !!!!
2009. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2004 augusztusáig lehetett kiváltani az érettségit egy középfokú nyelvvizsgával. Azóta van 2 szintű érettségi rendszer, ha emelt szinten érettségizel, 60%-tól automatikusan kapsz középfokú vizsgát. A középszintű érettségiért nem jár semmi, de nem nehéz, erős alapfokkal - gyenge középfokkal is 5-re meg lehet írni.. :)

Csak úgy nem fogsz papírt és felmentést kapni, ezért tenni is kell.

Azt javaslom, kezdj el magadtól vagy tanárral készülni a nyelvvizsgára vagy az emelt érettségire (emelt érettségit nem a saját sulidban írod, így a tanárod nem lesz ott és nem ő vizsgáztat) Amúgy meg az írásbelit megoldókulcs alapján kell javítani, nem tud csalni benne.. A szóbeli pedig csak minimálisan számít bele, ha tényleg jól szerepelsz, nem buktathat, nem adhat rossz pontokat.. És szerintem nem is fog.

Nekem is volt olyan tanárom, aki pikkelt 1-2 emberre, tisztességesen végighallgatta őket, kérdezett a témával kapcsolatban, ők válaszoltak és ennyivel el volt intézve a tantárgy. Ne félj a tanártól, biztosan nem olyan szörnyű.. :) Ha viszont mégis, kérd meg az osz.főnököt, hogy beszéljen vele, esetleg az igazgatót, hogy kapjatok más tanárt. De ehhez komoly indokok kellenek, pl.: rossz jegyekkel hivatkozhatsz rá, házi feladat mennyisége.minősége, órai munkák, dolgoztok gyakorisága, nehézsége, eredményeik... Hosszú procedúra és ha nem engedélyezik, még rosszabb lehet .)


Szóval, a kérdésedre válaszolva, én gyorsan letenném a középszintű érettségit, nem baj, hogy ő vizsgáztat, egyel kevesebb.. :) Azután már nem kell bejárnod az óráira, helyette mehetsz mondjuk magántanárhoz, aki emelt érettségire vagy nyelvvizsgára készít fel, esetleg átiratkozol egy másik nyelvre :) Ennyit tudsz tenni, mást nem.

2009. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!