Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudna segíteni valaki ennek a...

Tudna segíteni valaki ennek a rövid, angol nyelvű (műszaki) szövegnek az értelmezésében?

Figyelt kérdés

A Distance Amplitude Correction (DAC) curve is used to plot amplitude variations of

signals from reflectors of the same size, but at different distances from the transducer.

Normally, these reflectors produce echoes of varying amplitude due to material

attenuation and spreading of the sound beam. The purpose of a DAC curve is to

graphically compensate for material attenuation, nearfield effects, beam spread, and

surface roughness.

After plotting a DAC curve, reflectors that are the same size as those used for creation of

the curve produce echoes that peak along the curve despite different locations in the test

piece. Similarly, reflectors that are smaller than those used to create the curve fall below

the level, while larger reflectors exceed the curve level.


A fent látható szövegnek valaki le tudná fordítani a lényegét? Egy ultrahangos vizsgálati eljárásfajta ismertetése, sajnos nem találtam hozzá magyar nyelvű forrást :S Fontos lenne mielőbb megértenem, a szakdolgozatomhoz kell. Köszönöm előre is a segítséget!



2013. dec. 12. 15:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a DAC görbe arra szolgál, hogy feltérképezze az amplitúdó eltéréseit azonos méretű, de a transzduktortól más távolságra lévő reflektorokból adott jelek alapján.

Ezek a reflektorok változó amplitúdójú rezgéseket képeznek a csillapítás és hanghullám(itt sugárt ír, én nem vagyok szakmabeli csak hangsugárról még nem hallottam) terjedése miatt.

A DAC görbe célja, hogy grafikusan kompenzálja a csillapítást, közeltéri hatásokat, hullám terjedését és a felületi érdességet.


A reflektorok, amik azonos méretűek azokkal, mint amiket a görbe elkészítéséhez használtunk, olyan rezgéseket bocsánatak ki amik a görbe mentén haladnak,függetlenül a távolságuktól a próbatestben. Az ennél kisebbek a görbe alá esnek, a nagyobbak pedig fölötte haladnak.


Remélem segít, én nem igazán értem.

2013. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!