Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez így helyes? 50szóból kell...

Ez így helyes? 50szóból kell bemutatkozást írnom, még mit írjak?

Figyelt kérdés
Ciao, Sono vani un ragazza allergia e socievole. Sono di Bp. Ha 15 anni. Ha i capelli castana lunga e liscia. Ha gli occhi castana e grandi. Non sono molta alta. Il mia hobby sono la pallavola e musica e film.

2013. dec. 14. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Az elején azt akartad írni,hogy allergiás és társaságkedvelő vagy inkább vidám akart lenni? :) Mert ,ha vidám akart lenni akkor nem allergia ,hanem allegra. Vigyázz a hasonló szavakkal :)

A személyes névmásokra is figyelj oda. Az elején magadról írsz ,viszont amikor már az avere-t használod,ott már E/3-ban írsz. Tehát,ha magadról írod akkor Ho 15 anni...Ho i capelli castani ( a mellékneveket egyeztetni kell!!! ez nagyon fontos) , lungh e lisci. Ho gli occhi ( én ide inkább marroni-t vagy bruni-t írnék. nekem úgy rémlik a castani-t többnyire hajszínre mondják.)Non sono molto alta. Az utolsó mondatban pedig nem mia, hanem mia. Az elején jól is írtad hímnemben,hogy Il, viszont a birtokosnál már nőnemet használtál. Tehát il mio hobby é vagy pedig I miei hobby sono... és ne tegyél bele annyi kötőszót az utolsó mondatnál..egyszerűen elég ha az "e" csak a zene és film közt szerepel...a többihez tegyél vesszőt.

Egyébként még beírhatod,hogy hova jársz iskolába, mit tanulsz, van-e testvéred, ha igen hányan vagytok..

Remélem tudtam segíteni.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj üzenetet. :)

2013. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

* lunghi

lemaradt egy i betű :)

2013. dec. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hobbynál pedig nem mia, hanem mio* :D

Bocsi az elírásokért :)

2013. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy köszönöm
2013. dec. 15. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:

mi az a "vani"?

*una ragazza allegra

*ho 15 anni

*Ho capelli castani, lunghi e lisci. Gli miei occhi sono bruni e grandi.

*molto alta (vagy altissima is lehet és akkor nem kell a molto)

*Il mio hobby (idegen szavak ált.-ban hímneműek) és nem sono, hanem é van utána.

2013. dec. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vanessza :D úgy hívnak xdd vani -.-""
2013. dec. 17. 17:42
 7/8 Emberek válasza:

én így írnám:


"Ciao, sono XY, una ragazza allergica e socievola. Sono di Bp. ho 15 anni. Ho i capelli castani lungi e lisci. Ho gli occhi castani e grandi. Non sono molta alta. Il mia hobby giochare la pallavola, ascoltare la musica (esetleg suonare) e guardare un film."

de a hobbiban nem vagyok biztos, azt inkább így írd:

mi piace giochare la pallavola, ascoltare la musica, stb.

2013. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt van még egy próbálkozás:


Ciao! Sono una ragazza allegra e socievole. Sono di Bp. Ho 15 anni. Ho i capelli castani, lunghi e lisci. I miei occhi sono castani e grandi. I miei hobby sono la pallavolo, la musica ed i film.

2013. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!