Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban kevesebb sorozat és...

Valóban kevesebb sorozat és könyv van németül mint angolul?

Figyelt kérdés
én azt veszem észre. ez pedig gond lehet ha intenzívebben fogom a németet nyomni. Angolból vam csomó jó nyelvtankönyv sorozat stb.

2013. dec. 14. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel többen akarnak angolul tudni, mint németül, így igen. A piac az igényeket próbálja kielégíteni.
2013. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyságrendekkel több dolog van angolul, hiszen az a világnyelv, míg a német még európai szinten sem első. Nyelvtankönyv viszont van mindkettőből annyi, hogy dunát lehetne rekeszteni. Nem fognak elfogyni, ne aggódj... más kérdés, hogy nem értem miért kellene sok, hiszen 1 sorozattal végig lehet venni a nyelvet.
2013. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Számold össze hányan beszélnek angolul a világon és hányan németül!

Csak néhány adat:

angol

Amerika: kb. 320milló

India: 1milliárd

Ausztrália: 40 millió

Anglia: 60 millió

stb...


Összehasonlíthatatlan az angol nyelvű könyvpiac pl. a magyarhoz képest...

2013. dec. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
indiaban nem angolul beszelnel. nyilvan sokan tudnak angolul de ott a hindu es mas nyelvek amik hivatalosak. Helyette tegyuk be kanadat, de ott kb 33 millioan laknak
2013. dec. 15. 01:07
 5/8 anonim ***** válasza:
A számok valóban elég furcsák (pl Ausztráliában csak fele ennyien laknak, és Indiában valóban nem beszél mindenki angolul...) de a lényegen nem változtat, hiszen a világ minden sarkán elég nagy számban elterjedt a nyelv, míg a német továbbra is maximum néhány európai országra korlátozódik. A tudományos publikációk, a világszervezetek dokumentumai, stb. pedig még nagyobb arányban angolul íródnak, összehasonlíthatatlan az eltérés a két nyelv között.
2013. dec. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, de azért németből is van sok.
2013. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig rengeteg anyag van hozzá

Meg franciából is

2014. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 pame válasza:
Sziasztok,én ajánlom a tanárnőm,Czifra Éva németes könyveit..pl.az 1 hónap alatt németül nagyon szuper..de a szakkönyvek is jók pl.pincéreknek,szépségiparban dolgozóknak..stb.Most jelent meg az Életmentő német külföldi munkavállaláshoz..legalább 10-11 németes könyve van..könyvesboltokban is kapható...
2014. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!