Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anglisztikára érdemes menni...

Anglisztikára érdemes menni inkább vagy tanárképzőbe ha angol tanárnak akarok lenni?

Figyelt kérdés
Eddig anglisztikára akartam menni, és a 3+2 éves képzés után tanárként elhelyezkedni, esetleg valami nyelvhasználattal kapcsolatos munkát betölteni. De pont most visszahozták az egységes tanárképzést ami 4+1 vagy 5+1 éves. Most azt nem tudom hogy tanárképzőbe kell menjek vagy az anglisztika után mesterszakon lehetek tanár. Egyáltalán megéri az angoltanári állásba gondolkodni. Légyszi segítsetek, bő másfél hónap van a jelentkezésből és nem tudom mi tévő legyek...
2013. dec. 24. 22:17
 1/5 A kérdező kommentje:
* A kérdésben lenni helyett mennit szerettem volna írni. :)
2013. dec. 25. 01:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Egységes tanárképzés.
2013. dec. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Osztatlan tanárképzés angol + valamilyen másik szak. Most már csak így lehetsz angoltanár, anglisztikával nem, mert a 3 éves anglisztika után még angoltanári mesterképzésre kellene jelentkezned, az viszont már csak 2016-ban indul utoljára, tehát addig nem fogod tudni elvégezni az anglisztikát. Szóval ez már nem járható út, így csak az osztatlan tanárképzés marad.
2014. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anglisztikára akkor menj, ha az angol nyelvészet vagy az angol irodalom érdekel és ezt szeretnéd tovább kutatgatni, mondjuk ebből PhD-t szerezni, vagy ilyesmi. Tehát ha bölcsész akarsz lenni, nem tanár, akkor érdemes anglisztikára járni. Ha angol nyelvvel kapcsolatos munkát szeretnél, esetleg nézz körül a felsőoktatási szakképzések között, van tolmács, fordító, idegen nyelvi kommunikátor, gazdasági ügyintéző angol nyelven, titkárságvezető, meg hasonlók. Ehhez nem kell feleslegesen lenyomni 3+2 évet anglisztikán.
2014. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Végül angol-töri szakos tanárként kezdtem az egyetemen két hete :)

Sok olyan óránk van mint az anglisztikásoknak, pl angol irodalom is. Remélem jól választottam de ez még soká fog kiderülni. :)

2014. szept. 12. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!