Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Letudná valaki fordítani...

Letudná valaki fordítani nekem ezt a pár sort?

Figyelt kérdés

Remélem nem túl nagy kérés.


Step 1: Form the augmented matrix corresponding to the system of linear

equations.


Step 2: Transform the augmented matrix to the matrix in reduced row echelon

form via elementary row operations.


Step 3: Solve the linear system corresponding to the matrix in reduced row

echelon form. The solution(s) are also for the system of linear equations in

step 1.


Előre is köszönöm.



2013. dec. 25. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1. lépés: Képezze az augmented (megnövelt) mátrixot a lineáris egyenletrendszernek megfelelően.


2. lépés: Alakítsa csökkentett sor-echelon formába az augmented mátrixot sor-műveletek segítségével.


3. lépés: oldja meg a csökkentett echelon sor-echelon formához tartozó lineáris rendszert. A kapott megoldás(ok) megoldásai az egyes lépésben kapott egyenletrendszernek is.



Megjegyzések: ilyen-olyan Gauss-eliminációt azt neked kell tudni. Nem nehezek. Augmented mátrix az semmi extra, vannak az egyenleteid egymás alatt. Az összes bal oldal plusz az összes jobb oldal az augmented matrix. Nincs magyar neve. Az echelon mátrix (aminek szintén nincs magyar neve) a Gauss-elimináció után visszamaradó mátrix. Erre mindre van leírás, Gauss eliminációt meg megkérdezed valakitől. Elég 1-2 példa, és érteni fogod, de könnyebb, ha magad előtt látod, hogy hogyan kell.


[link]

[link]

[link]

2013. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "Step" azok a lépések... de azt gondolom tudod!:)


1: A kibővített mátrix megfelelő lineáris egyenletrendszer


2:Átalakítása a kiegészített mátrix a mátrixhoz csökkentett sorban lépcső formájában keresztül sor műveletek


3: Oldja meg a lineáris rendszer megfelelő mátrix redukált sorban lépcső formában. A megoldások szintén a lineáris egyenletrendszer 1. lépésben.

2013. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!