Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akiknek van középfokú (angol)...

Akiknek van középfokú (angol) nyelvvizsgájuk, Hogyan készültetek fel rá?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék angolból nyelvvizsgázni.

10éve tanulok angolt. Egész jól megy, de még vannak hiányosságok.

Akiknek már sikerült, hogyan készültek, gyakoroltak rá?

Adnátok tippeket, hogy sikerüljön?


2014. jan. 3. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, gimiben 3 évig elég keményen voltunk fogva angolon, elmentem, levizsgáztam, meglett.
2014. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem viszont 'laza' az angoltanár, és sima szakközépbe járok.
2014. jan. 3. 13:08
 3/6 anonim válasza:

Nekünk a tavalyi általános iskolai tanárunk sz.rt sem ért. Kb. négy igeidőt ismertünk és annyi. Szóval nyolcadik félévkor elkezdtem magántanárhoz járni, heti kétszer. Ő megtanított mindenre, így május 25-én telces közepet csináltam, és a ballagásom előtti napon meglett az eredmény, hogy 83%-os nyelvvizsgám lett.

Szerintem ha megengedhetitek magatoknak járj el magántanárhoz...vagy ha a sulidban is van felkészítés, akkor járj oda :)

Tippek: ha levelet kell írnod, akkor ne írj sokkal többet, mint a megszabott szószám. Hallgatásnál kulcsszavakra próbálj figyelni, meg persze arra, hogy tagad-e, vagy nem. Beszélgetésnél pedig nézz a vizsgázók szemébe, vagy legalább ne a papírodat bámuld végig. :)

Ennyi, én ezeket alkalmaztam, meglett.

15/L

2014. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
#3 vagyok. Ja, és ha teheted, rendelj olyan tankönyvet, amiben vizsgafeladatok vannak. :) A telcnek biztosan van ilyen könyve, azt használtam. Szerintem az ECL is ad ki ilyet. És ajánlom az Oxford Angol Nyelvtan c. könyvet is! :)
2014. jan. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Ment a zöld kéz! :)
2014. jan. 3. 15:05
 6/6 anonim válasza:

Én tanfolyamra jártam, ott készítettek fel a suli mellett (szakközépbe jártam egyébként én is, igaz, nekünk jó tanárunk volt, de azért nyelvvizsgához nem biztos, hogy az elég lett volna).

Meg olvastam angolul, pl. a Harry Potter könyveket.

2015. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!