Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelvnél hogy tudom...

Japán nyelvnél hogy tudom megnézni, hogy hogy kell ejteni a szavakat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy vannak ezek az elég bonyolult írásjelek, amiket elég sokáig tart megtanulni. És hogy egy-egy írásjelet hogyan kell "olvasni", kiejteni.
2014. jan. 4. 23:32
 1/2 anonim válasza:
Google fordító
2014. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy írásjelnek olvasatai vannak, ezeket egy szótár listázza.


Egyértelmű olvasata egy szónak van (annak se mindig, de azért általában annak már igen), és ezt egy értelmes szótárban meg tudod nézni. Ha komolyabb terveid vannak, akkor jisho.org jó erre, de rikaichan is használható (gyorsabb)(mindkettőhöz kell kana ismerete).


Néhol viszont egyszerűen tudni kell japánul és érteni a szövegkörnyezetet: pl.: 今日 vagy 今日 (kyou - ma vagy konnochi - manapság)

2014. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!