Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvben a You és...

Az angol nyelvben a You és Your jelentése miben tér el?

Figyelt kérdés
2014. jan. 5. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben. A 'you' az egy picikét nehezebb, mint a 'your', úgyhogy nézzük először a 'your'-t.


A 'your' az a 'you' személyes névmás birtokos esete. Az egyik fajta (neve 'possessive adjective'). Úgy használod, hogy 'your sg/sy', és ez azt jelenti, hogy a 'te valakid/valakijeid/valamid/valamijeid'. Ugyanúgy jelentheti azt is, hogy a 'ti valakitek/valakijeitek/valamitek/valamijeitek'. Ugyanúgy lehet magázás, azaz vagy az 'ön (és itt nem írom le újra)', vagy az 'önök (és itt sem)'.


A 'you' a személyes névmás E/2. és T/2. alakja, azaz 'te' és 'ti'. Ezen kívül magázásra is jó, azaz 'ön' vagy 'önök'. Jelentheti az embert is általánosságban.


Írtam egy párat, ennyire elég lesz egyelőre szerintem (ha komolyan gondoltad a kérdést).

2014. jan. 5. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akarom mondani: 'ennyi elég lesz egyelőre'.
2014. jan. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért érdemes lenne megemlíteni:


you - alanyi, tárgyi és részes

(mivel az angolban ez nem különül el a tárgyitól)

tehát: te, téged, neked


your részletesen meg lett említve, yours-t is érdemes már szóba hozni, ami a "tiéd" (alanyi és tárgyi esetben is).


Nyilván ugyanezeket többesszámban is jelenti, illetve mivel angolban már nincs magázás/önözés, ezért azon alakjaival is párba hozható.

2014. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Komolyan gondoltam és köszönöm a válaszokat!! :)
2014. jan. 11. 02:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!