Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » American English or British...

American English or British English?

Figyelt kérdés

I would like to go to work in England, and i need learn more English in language school before i go. BUT! I prefer the American english, because i can understand it better than British one, and i really love the American accent too, so it's would be much easier for me! So, my question is: Can i find job, live in England, and understand each other with British people if i speak American english? There will be no problem? At present i mix both types...


Bocsánat hogy nem magyarul írtam, csak így talán több olyan válaszol aki beszéli a nyelvet, ért is hozzá, esetleg kint él. Köszi a válaszokat. :)


2014. jan. 5. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Ne haragudj, hogy nem angolul válaszolok, nincs ma már kapacitásom erre. Azért kérdezem, mert elég alapvető hibáid vannak, jó lenne tudni, mennyi időd van még addig, amikor ki akarsz menni. A másik kérdésem pedig az, hogy ha az amerikait szereted jobban, miért nem inkább az USA-ba akarsz menni?

Amúgy simán megértenek, a UK-ben minden városban más akcentussal beszélnek, senki se fog kinézni, ha te amerikaiasan beszélsz, maximum néhány szóval kapcsolatban lesznek félreértések, amiket ők nem arra használnak.

2014. jan. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
This is like asking whether having a Szeged accent in Hungarian would be a problem if you wanted a job in Nagykörös, though Hungarian is not your native language and you're by no means fluent yet. No one minds your accent as long as you can communicate. Anyway, later on you'll pick up whatever accent you're exposed to most of the time. Meanwhile, I'd focus on grammar if I were you ;)
2014. jan. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

You have to try and do better than this! Work! Work, damn you! Clean that toilet, mr. hygiene technician!


Na nagyjából ez vár rád is, ha kimész a britekhez....

2014. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Meg fognak érteni, de ha valami jól fizető állást szeretnél nyelvtanból még sokat kell fejlődnöd.
2014. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 webnyelv ***** válasza:
Talán pl. nem tévébemondónak kell menned ott. Egyébként nem túl nagy a különbség a két változat között. Akár magukat a különbségeket is megtanulhatod, nem akkora cucc. De inkább a brit angolt kéne tanulnod.
2014. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 28 éves vagyok, és azután akarok menni miután érthetően tudok beszélni, és megérteni másokat még ha hibákat is vétek, lényeg hogy megértsük egymást, a többi úgyis rám ragad majd ha kint vagyok, ott fogom igazán megtanulni mit-hogyan. Még ha takarítok is akkor is sokkal többet keresek, mint itthon komolyabb munkával, én bevállalom. Tudom hogy alapvető hibáim vannak, és sokat kell fejlődnöm, nem is mondtam hogy anyanyelvi szinten beszélem, ezért is akarom tanulni hogy jobb legyek :) . És szívesebben mennék az USA-ba is de az kicsit nehezebb, bonyolultabb művelet - nagyon messze van ha esetleg valami baj van nem tudok hamar hazajönni, jóval drágább az út, és ugye a vízum - vízum - vízum - az se egyszerű, meg nem tudom milyen állást kapnék ott, mert nem vagyok túlképezve. Anglia más, könnyebb ilyen szempontból. USA lenne a legjobb nekem is, jobban tetszik, de először Angliát próbálom, és ha megtaláltam a helyem ott és csiszolódott a nyelvtudásom is, közbe még tudom intézni az USA dolgot is, nem maradok le semmiről, de addig is elindultam valamerre, és nem "egyhelybe állok" itthon :) . Ezek az én gondolataim.


Örülök annak hogy Amerikai angolt is tanulhatok akkor. Ezért lehet bele is vágok, van itt ahol élek egy Amerikai angolt tanító iskola, ami ráadásul szimpatikus is.

2014. jan. 6. 19:58
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt még akartam írni, hogy jópár külföldivel sokat beszélgetek a világ minden tájáról interneten írásban, és Ők mondták nekem hogy van néhány hibám benne, de nagyon jó az angolom. Az egyik közülük pont egy Amerikai volt! Az mennyire írok helyesen angolul, az attól függ mennyire vagyok fáradt. Amikor ezt a szöveget írtam ide akkor pont az voltam.
2014. jan. 6. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!