Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai nyelvvizsga tapasztala...

Szakmai nyelvvizsga tapasztalatok?

Figyelt kérdés
BGF-es szakmai nyelvvizsgával kapcsolatos tapasztalataitok iránt érdeklődnék, valamint azt, hogy az eredményt akár azon a napon meg lehet-e tudni.
2014. jan. 9. 23:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem hozzá, hogy középfok. Illetve mennyivel nehezebb ez, mint a normál középfok.
2014. jan. 9. 23:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan nyelvvizsgarendszer, ahol aznap megtudod az eredményt. Többnyire előbb van az írásbeli és utána a szóbeli. 1-2 vizsgarendszer teszi csak lehetővé, hogy aznap vizsgázz, de eredményt akkor is csak hetek múlva közölnek a honlapon (regisztrálni kell vagy az azonosítóddal tudod csak lekérni az eredményt). A BGF vizsgát különböző napokon rendezik, itt is központilag ugyanaz a feladatlap, mint mindenhol.

A szakmai közép abban különbözik az általános középtől, hogy előbbi szakmai témákra épül (ez könnyítés ha érted a szakmát és tudod a szakszavakat, ezen a területen kapsz levél- és esszétémát, szakmába vágó szövegekkel fogsz találkozni, a tételek is arra mennek rá.)

Biztos B2 tudást igényel és szakmai szókincset. Ugyanakkor szóbelin ugyanúgy kérdezhetnek a családról, hobbiról, iskolarendszerről, általános témákról, csak úgy "bevezető kérdésként".

Remek felkészítő könyvek vannak, átlátható a vizsga.

Olvass kicsit róla a honlapon, mindent leírnak egyébként. (ár, vizsgahelyszínek, időpontok, vizsga leírása, menete, mintafeladatok, stb.)

2014. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor én csináltam a német nyelvvizsgámat akkor aznap kifüggesztették a pontokat a faliújságra vagy megmondták a vizsgázóknak (persze labor feladat nélkül). Nyilván változott azóta. Köszönöm szépen az információt.
2014. jan. 10. 11:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen nyelven mész? Ha angol/német, akkor inkább kitexre menj. Én francia szakmain voltam a BGF-en (szintén középfok), nem tudtuk meg aznap az eredményt, szó se volt ilyesmiről, együtt jött az értesítő az írásbelivel.
2014. jan. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Lehetséges amit mondasz, mert én is Origóból vizsgáztam még 2004-ben, a szóbeli eredményét kitették meghatározott időnként, szóval emg lehetett várni és ki lehetett számolni hány pontot kapott az illető és átment-e, de csak a szóbelit mutatták meg. Előtte volt pár héttel az írásbeli, annak az eredményét csak később küldték meg, akkor még levélben, mert nem volt még mindenkinél internet... 10 éve, de sokat változott a világ :D

2010-ben a Kitexnél vizsgáztam, szakmait tettem, ott nem közölték a pontokat a vizsga után közvetlen, ha végeztél mehettél haza, nem volt mire várni. Eredményközlés egységesen a honlapon volt. Most már ez a jellemző.

Egylbként az ember érzi hogy sikerült a vizsgája. Nyilván ha értetted a szövegeket, be tudtad fejezni a levelet, jó volt a téma, értetted a magnót, és szóbelin is ment a tétel, szituáció, gördülékenyen beszéltél, akkor valószínű sikerült, ha meg azt érzi az ember, hogy hááát, tipp volt, nehéz volt, összekeveredtem, nem tudtad rá mit válaszolni, alig mondtam róla valamit, akkor ne várjon csodát.

2014. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!