Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki a németet szereti miért...

Aki a németet szereti miért nem szereti az angolt is?

Figyelt kérdés
mindenkitől aki szereti a németet azt hallom h az angolt nagyon nem szeretik, fordítva ugyanígy.

2014. jan. 12. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert ez a törvény. Ha az ember megszereti a németet, akkor már nem szeretheti az angolt, ez a genetikánkban van, evolúciósan alakult így sajnos...



HOGY LEHET EKKORA BAROMSÁGOT KÉRDEZNI... NEM KÉNE ÁLTALÁNOSÍTANI ABBÓL A PÁR EMBERBŐL, AKIVEL BESZÉLTÉL ERRŐL.

2014. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel az angolt nagyon szeretem, a németet pedig azért nem mert csúnyának hangzik, egyszerűen rosszul esik hallgatni, a másik meg az a sok lehetetlen szó, amitől a szemem keresztbeáll ha ránézek mert olyan bonyolultak.
2014. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába germán nyelvek, elég kölünbözőek.


Amúgy én special mindkettőt kedvelem bár tényleg néha kicsit kellemetlen egy-két szót kiolvasni.

2014. jan. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:
100%

Én gimis korom előtt az angolt tartottam az igazi nyelvnek, amikor a kötelező orosz után angolt kezdtem tanulni. Akkor a németet nem kedveltem annyira. Gimis koromban németet és angolt is tanultam, de nem emlékszem, hogy az egyiket jobban kedveltem volna, mint a másikat, mindkettőt szerettem.

Most szimpatikusabb a német, de nem mondanám azt se, hogy nem szeretem az angolt.


A német bonyolultabb, de egy különös logika hatja át az egész nyelvet. Az angol "magolósabb" nyelv, több mindent meg kell jegyezni, meg kell tanulni, hogy "így van" és kész, és elég messze áll az angol nyelv gondolkodásmódja a magyarétól. De van, aki jól ráérez erre a gondolkodásmódra és közel áll hozzá.


Szerintem nagyon érdekes terület a német főnevek nemében a logikát kutatni és az angol kiejtési szabályokat a végtelenségig boncolgatni is.


Talán főleg fiatal korban jellemző, hogy valami pozitív élménye volt a kettő közül az egyik nyelvvel az embernek, és azt (egy darabig legalábbis) jobban fogja szeretni. Vagy pl. hangzásra az egyiket vonzónak, a másikat taszítónak érzi. De ez az elején van csak. Ha jobban megismeri az ember a két nyelvet, ez a vélemény változhat.


Az angolban és a németben is van bizonyos logika, rendezettség, pl. mindig kiteszik a mondatban az alanyt, ez olyan megnyugtató érzést kelt. Pl. az olaszban elhagyható az alany a mondatból, ez nyugtalanságot okoz az emberben, annak ellenére, hogy a magyarban is elmaradhat az alany a mondatból. Az angol és a német szórend is következetes, így ez a két nyelv rendezettebbnek tűnik. Néhány más nyelvben a kérdő mondatoknak nincs is külön szórendje, ez kicsit olyan "széteső" érzést kelt az emberben. Szóval elég jónak mondható az angol és a német is. De más szempontból meg más nyelvek jók.

2014. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki a spenótot szereti, miért nem szereti a sóskát is?
2014. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
50%
Tudom, hogy régi a kérdés, de le kell írnom a véleményemet. 10 éves koromban kezdtem németet tanulni, mint első idegen nyelvet, azt további 10 évig tanulgattam. Három éve kezdtem az angolt, középfokra állok, de nem tudom megszeretni, hiába olvasgatom különféle angol olvasmányokat. Túl sok az igeidő (16, pl. have been learning, will have taken, ezektől megőrülök), köztük zavarosak a mellékmondatok igeidői. Pl. ha a főmondat múlt időben van, akkor a mellékmondat is múlt időben kell hogy legyen, még ha a jövőre is szól.
2014. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem felsőfokúm van angolból, de fogalmam sincs az ilyen izékről amikkel neked a gondod van. xD Persze homályosan emlékszem, hogy valamikor mintha be kellett volna magolni, de ha nem is csaltuk el valahogy, már akkor is rég elfelejtettem. Ezt érezni kell és akkor nincsenek ilyen problémák.
2014. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
54%
Utolsó: ha nem tanultál németet, mint első idegen nyelv kizárólagosan, éveken keresztül az angol nyelvtudás nélkül , akkor nem is értheted hogy mi a problémám, hiába van felsőfokú angol nyelvvizsgád :)
2014. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!