Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvvizsga szituacios...

A nyelvvizsga szituacios parbeszed reszere hogy lehet felkedzulni? Hiszen egy egy teman belul is rengeteg helyzet lehet. Egyaltalan milyen temak johetnek elo?

Figyelt kérdés
2014. jan. 15. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy szituációnál is ugyanúgy kell beszélni, mint amikor egy témánál beszélnél, csak nagyobb szerepet kapnak az idiómák, az udvarias kifejezések, stb.. Az idiómákat be kell sehhelni, úgy lehet rá felkészülni. Ahol nem idiómát használsz (mert nyilván nem arról szól az egész párbeszéd), ott meg logikusan gondolkozol. Itt van pár nyelvi kifejezés:


[link]


Nem ellenőriztem még, csak beütöttem gugliba gyorsan. Bár a "felkedzulni" után szerintem a kérdés is poén volt csak.

2014. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:)) Nem volt poén a kérdés, csak épp menet közben mobilról írtam a kérdést. :D Az s meg a d betű pedig köztudottan elég közel van egymáshoz. ;) Pont ahogyan a seggelés és sehhelés betűi is.
2014. jan. 15. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Így érthető. Gondolom a kötőjelet is nehezebb beütni ('egy-egy'). A "sehhelés" az talán nem véletlen volt 'h'-val (talán rájössz, hogy miért). Gyanúsak a smiley-jaid. Ha te írtad a múltkor a

'táskát kézben tartós' kérdést, akkor remélhetőleg azóta már tudod, hogy 'hold'-dal van (online egynyelvű szótárakban le lehet ellenőrizni, bár én elmagyaráztam itt is). Ha meg nem te voltál, akkor nyilván nem vonatkozik rád ez a rész.

2014. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ahhoz is "lapozni" kell az írásjeleknél. :) Mint láthattad, simán be lehetett írni g-vel is, így nem, nemigazán értem, miért volt jobb h-val írni. :O A táskás kérdésre meg nem emlékszem, hogy kiírtam volna.
2014. jan. 15. 20:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy vagyok vele, hogy ilyeneket nem illik beírni. Ember hátsó fertályát használni úgy, hogy nem 'popó'-t ('feneket', vagy hasonló szép hangzásút) ír az ember, az kicsit káromkodás hangzású számomra. Írok egy másik példát (ahol szintén nem az eredetit írnám), hogy érzékeltessem, hogy mire célzok:


'Azta kurta élet.'


Ez lenne az, ami hasonlított a tiédre:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


A srác (?) valószínűleg 'fell in love with / ;) / smiley'.

2014. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok gyakorlás hasonló képeeségszintű ismerőssel, baráttal. Vasárnap megyek szóbelizni és sokszor volt nálam osztálytársam szóbelire gyakorolni, ő is jön. Gyakorolva előjönnek a lehetséges helyzetek, mindenre fel kell készülni. Arra is, ha nem érted a kérdést: "Sorry, could you repeat it?" "I don't see your point" "I don't get it, would you explain it, please?"
2014. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!