Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz Spanyolt tanulni?

Nehéz Spanyolt tanulni?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban a két tannyelvű angolon kívül Spanyolt szeretnék tanulni, de nem tudom mennyire nehéz/ mennyi időmet venné el/ mikorra tudnám elérni a közép fokot. Valaki tudna segíteni? Köszi!

2014. jan. 16. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
velemenyem szerint konnyu, konyebb mint az angol, mert van egy kis "ertelme". Ha jol magyarazzak el, akkor menni fog! Es erdemes is spanyolul tanulni, mert ez a vilagon a 2. legtobbek altal beszelt nyelv
2014. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetertek, sokkal szerethetobb mint az angol vagy a nemet. Es a hangzasa magyaroknak konnyu mert nem nagyon van olyan hang ami ne lenne magyarban is.
2014. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. azért szerintem ez nem igaz, hogy nem nagyon van olyan hang. Engem a v kiejtése még most is kikészít, ott van a spanyol 'c' és 'z', ami mondjuk angol után már könnyű.


De egyébként szerintem viszonylag könnyű nyelv a spanyol, ha motivált vagy, akkor elég szépen lehet vele haladni. Én augusztus óta foglalkozom vele komolyabban (tanárhoz is járok heti egyszer), emellett könyveket olvasok, zenét, híreket hallgatok, dalszöveget fordítok, wikipédiás szócikkeket olvasok, dokumentumfilmeket nézek, és így elég szép szókincset összeszedek. Szeptemberre tervezem a felsőfokot, remélem, összejön. Középfokot suli mellett egy átlagos diák szerintem 2-3 év alatt simán elérhet.

2014. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!