Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szóbeli nyelvvizsga: ECL vs....

Szóbeli nyelvvizsga: ECL vs. Origó, melyiket ajánlanátok és miért?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék személyes tapasztalatokat olvasni, kinek melyik jött be és mi okból. Mi alapján érdemes választani? (Spanyol középfokról lenne szó.)

Köszönöm.



2014. jan. 22. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Origót semmiképp, a nyelvtani rész szopatós. Az ECl-nél a hallás utáni a nehezebb, én személyszerint a BME-t ajánlom. Ha lehet, egynyelvűre menj, ott nincsen magyarról angolra fordítás.
2014. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szóbeliről van szó és spanyolról... de azért köszi
2014. jan. 22. 22:29
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én voltam Origón bár még az eredményt nem, tudom. A szóbeli után kiírják a pontokat, csak a magnó részének az eredménye később van meg.

Én nem gondoltam, hogy ennyi pontot fogok kapni, rettentően rendesek voltak, semmi rosszat nem tudok mondani. Nem gondoltam volna, hogy ilyen emberien viselkednek, mert annyi rosszat hallottam a nyelvvizsgákról. Nagyon segítőkészek voltak a vizsgáztatók.

Az elején volt egy kis ismerkedős beszélgetés aztán 2 kép közül egyet választasz arról beszélsz és végül a szituáció.

Én merem ajánlani, tényleg pozitív érzésekkel jöttem el.

Bár az ECL nem ismerem, csak egyre többet emlegetik manapság. Viszont origón a magnót is 3x hallod.

2014. jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez eléggé biztató!:)
2014. jan. 24. 21:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszél az első, az Origónál attól, hogy nem sikerül a nyelvtani teszt, még meg lehet az egész írásbeli, mert a tesztnél nincs kötelező minimum határ. Amennyit elérsz a teszten, annyit hozzáadnak a végső ponthoz.
2014. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!