Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik mondat helyesebb és...

Melyik mondat helyesebb és esetleg megmondja nekem valaki hogy mi-miben térnek el egymástól?

Figyelt kérdés

1.What doesn't kill you makes a stronger.

2.What doesn't kill me makes a stronger.



2014. jan. 28. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

tippelek csak


szerintem a második határozott

2014. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hajnalbaba88 válasza:

A mondatokban benne is van a válasz: you/me

Téged/engem....ennyi

2014. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek megy a zöld jel. :)
2014. jan. 29. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

sajna mindkettő hibás.

ha a me vagy you közül kell választani, a you az általános alany, azaz bárkire vonatkozhat. a mondat vége azonban teljesen hibás:

... makes you stronger

BeszeljAngolul.com

2014. febr. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

...azt hiszem az angol nyelv tanulás is azok közé fog esni számomra amit eddig is utáltam de még jobban fogom...

bárhol még egy kérdést láttam ki irva egyik eember okosabb mint a másik..

de a meg felelö válasz soha nem került még elő

lásd nem csak erre a kérdésre ha nem


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


egy divatá vált valmi ez is

de még jo hogy tvém nincs és azokat a hisztériát keltő divat műsorokat tátika show-kat nem látom

2014. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. What doesn't kill you makes you stronger.


Mint már írták, a "you" általános személyként is használható, tehát értelmezhető úgy is kb.:

"Ami nem öli meg "az embert", az csak erősebbé teszi.



A "make" mindig tárgyas. Jelen használata, hogy "valamilyenné tesz", "valamilyenesít", szintén úgy működik, hogy a "make" után jön a tárgy (akit), és utána hogy milyenné teszi:


Milk makes my mom sick. = A tej megbetegíti anyukámat.

Towers make Peter dizzy. = A tornyok elszédítik Pétert. (Magyarabbul: Péter szédül a tornyoktól.)

Gin makes me drunk. = A gin engem részeggé tesz. (A gintől berúgok.)

Exercise makes you stronger. = A gyakorlás megerősít (téged).



---------


Az eredeti mondat természetesen úgy is értelmes, ha egyes szám első személyben van, de az "engem" akkor is kell a "make" után (is).:


What doesn't kill me makes me stronger. = Ami engem nem öl meg, attól erősebb leszek.

2014. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!