Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol-Magyar tolmácsképzés,...

Angol-Magyar tolmácsképzés, alapképzés?

Figyelt kérdés

Nincsen alapképzés tolmács szakon , vagy csak én nem találom ? ( a felvi.hu-n néztem és csak Mesterképzéseket találtam)

Bocsi ,hogyha hülyének tűnök , de Szlovákiai vagyok és nálunk alapszaktól kezdődik a tolmácsképzés, itt milyen út vezet oda?



2014. jan. 30. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt csak mesterképzésen van. Szinte bármilyen alapképzésről mehetsz rá.
2014. jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) ment a zöld kéz ,pl. Idegenforgalommal ?
2014. jan. 30. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen alapképzésről mehetsz róla, viszont ha megteheted, akkor menj valamelyik nyelvszakra, ugyanis az nagyon sok segítséget ad hozzá, ráadásul lehet fordító specializációt vagy egy másik nyelv minort is felvenni az alapképzés során, ez előnyödre válhat a tolmács mesterképzésen.
2014. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen nevű alapképzés, talán a turizmus-vendéglátás szak, ami hasonló.

De megtaláltam a fordító-tolmács mesterképzés feltételeit. Bemásolom:

"4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok:

A 11. pontban meghatározott feltételek teljesítése mellett teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe bármely képzési területhez tartozó alapképzési szak, valamint a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény szerinti bármely főiskolai vagy egyetemi szintű szak. "

"11. A mesterképzésbe való felvétel feltételei:

A 4. pontban felsorolt szakterületekről jelentkezők esetében feltétel az első idegen nyelvből államilag elismert felsőfokú C típusú nyelvvizsga, a második idegen nyelvből államilag elismert középfokú C típusú nyelvvizsga megléte."

2014. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyelvszak is jó választás, ahogy az előző írja.
2014. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hatalmas segítség :) , nagyon köszönöm , mindenkinek zöld ! ^^
2014. jan. 30. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk (BGF) vannak tolmács és szakfordító képzések (ÖTB). Igaz nem alapképzés, hanem plusz választható és fizetős, de állítólag jó.
2014. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!