Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát szeretnék tanulni....

Franciát szeretnék tanulni. Miből tanuljam? Van aki ismer jól bevált oktató anyagokat? Van aki otthon el tudta sajátítani ezt a nyelvet alapfokon?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz francia tanfolyamokra beiratkozni, több helyen is hónapokig várólistás voltam, de sosem jött össze elég jelentkező. Ezért gondoltam beruházok valami oktatócsomagra. Tudna valaki véleményt mondani?

2014. febr. 3. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így van. Sajnos nem indítanak tanfolyamokat kevés létszámmal. Tavaly szerencsém volt kéthetente 3 órán keresztül részt venni egy tanfolyamon.ez össz volt 16 óra.

Minimális kezdő szavakat tanított a tanárnő.

2 voltunk, ősztől nem indította tovább, így a tanultakat is kezdem elfelejteni.

Kezdőknek, akik nem tudják hogyan kell kiejteni a francia szavakat , azoknak nincsen Használható tankönyv,mert semelyik francia könyv semennyi infót nem ad arra vonatkozóan, hogy hogyan kell kiejteni az írott szavakat.

Még régről van egy könyvem. Ez egy pici támasz a kiejtéshez.

Címe.

Tanuljunk könnyen gyorsan franciául.

Somorjai Ferenc könyve. Ő írta azt is hogy hogyan ejtsük az írt betűket, a magánhangzókat, és a mássalhangzókat.

Talán antikváriumban rá lelsz.

Viszont ez szintén nagyon jó könyv, csak nincs benne, hogyan ejtsük, mondjuk ki a leírt mondatokat.


Vida Enikő.

Francia alaptársalgás. / 1288 Ft. bármelyik könyvesboltban megtalálható./

Egyik oldalán franciául írja a szembelevőn magyarul.

Mint írtam, ott a bökkenő, hogy semmi segítség, hogy hogyan ejtsük ki azokat a francia mondatokat.

Viszont van egy pár linkem, hogyan ejti, mondja a francia azt a sok leírt magánhangzót.

vagyis nem mondja, egyszerűen elnyeli a magánhangzókat és a következő szó magánhangzójához köti és így folytatja a mondanivalóját.


Nem könnyű.!!!


Keresem a linkeket és idefogom tenni, hátha boldogulsz vele. OKÉ?

2014. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ez jó.


A francia szavak kiejtése (magánhangzók)


[link]

2014. febr. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt is a francia ábc. és meglehet hallgatni, hogy hogyan kell kiejteni.


[link]

2014. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

EZ is a kezdőknek, rengeteg szót fogsz találni.


Ezek a franciák nem csak a magánhangzókat, de a szóvégi mássalhangzókat sem mondják ki.


[link]

2014. febr. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pesten az euronyelviskolában jo a francia képzés, és sürün is inditanak. Én egy tanfolyam után alapfoku nyelvvizsgát tettem. Utána pedig skypeon tanultam egy francia nötöl..nem mondom...nagyon nehéz volt az elején megérteni mit mond, de pár hét alatt belejöttem. Türelmes volt, kedves, és nagyon jol haladtam vele.
2014. febr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 hozzászóló vagyok.

Elfelejtettem írni, hogy lehet kapni szótárt is.

Viszonylagos kiejtést is írnak.

pl. gondolom nem tökéletes, de szerintem nem is lehet tökéletesen megtanulni, mint ahogy a magyart sem tudják tökéletesen elsajátítani a külföldiek.

Akcentus mindenkinél van.

Mintha te írtad volna egy másik kérésednél, hogy tudsz angolul, és németül. Ha tudsz németül, akkor nem lesz nehéz a francia sem. A nemek nehezek, de a németben is vannak nemek..

lásd. a körte. nőnem. la poire= lá poár /bár a r" sok helyen nem ejtik ki.

az alma. nőnem. la pomme= lá pom.

a könyv. hímnem. le livre= lö livr

a szőnyeg. hímnem. le tapis= lö tápi./szóvégi mássalhangzót nem mond a francia/

És akkor a szótár neve és az ára.

Francia úti szótár. Kicsi kéziszótár, bármikor előlehet venni, és segítségünkre lesz.

/magyar-francia az elején, feléig, a másik fele francia-magyar/

/akadémia kiadó/ Itt Bp-en melyik könyvesboltba kapható.

Vagyis Libri-ben. ára.2550Ft.

Ha gondolod segítek, bár én is kezdő vagyok, magamtól, egyedül tanulom.

2014. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!