Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki középiskolában fel...

Ha valaki középiskolában fel van mentve nyelvtanulás alól, akkor a felsőoktatásban rá nézve nem kötelező a minimum középfokú nyelvvizsga a diploma megszerzéséhez?

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha elmúltál negyven éves és 2016-ig záróvizsgázol, akkor nem kell. felsőoktatás lehetőség, nem kötelesség, mint a középszintű oktatás. Ha nem tudod teljesíteni, akár betegség, akár egyéb okok miatt, nem kaphatsz diplomát.
2014. febr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es. Annyira igazad van! Illetve annyira jogos amit írsz, de sajnos nem így van. (Én a zöldet nyomtam neked.)
2014. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kissé félre lett értve a kérdés. Egy 18 éves középiskolásról van szó. Fel van mentve nyelvtanulás alól (dizlekszia miatt) az iskolában. Ennek ellenére a család szeretné ha tovább tanulna... Erre irányult a kérdésem. Ha valaki fel van mentve a középiskolában a nyelvtanulás alól, akkor ez a felmentés érvényes-e a diplomához szükséges középfokú nyelvvizsgához?
2014. febr. 5. 09:01
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát ez érdekes kérdés

Ha nem tanult semmilyen nyelvet az iskolában, akkor honnan lennének meg az alapjai a ny. vizsgához

Talán felsőfokú szakképzést kéne megpróbálni v.OKJ-t (ahhoz nem kell ny.vizsga)

2014. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Az OKJ-képzés lenne a legjobb

Ott van olyan képzés, ahova nem szükséges az

idegen nyelv

2014. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen volt diszlexiás csoporttársunk. A nyelvvizsga követelmény ugyan úgy érintette őt is. 4 évébe telt, de meg tudta csinálni. A szavakat szókép alapján sajátította el vizuális alapon és összefüggő szöveget csak később kezdett olvasni.

Ma egy nemzetközi cégnél dolgozik, az angolt a mindennapjaiban használja. A mail-ek ugyan gondot okoznak, de az automata helyesírásjavító megoldás a problémára.

2014. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem értettem félre a kérdést! Ha valaki fel van mentve középiskolában az idegen nyelv értékelése alól, az vagy addig érvényes ameddig érvényes a vélemény, tehát a kontroll vizsgálat időpontjáig, vagy legkésőbb addig amíg közoktatásban vesz részt. Tehát, amíg középiskolába jár. Az egyetemeken már nem érvényes, illetve nem érvényes nyelvvizsga mentességre. Ahhoz egy másfajta vizsgálaton kell részt vennie. Milyen papírod van? Hol vizsgáltak?
2014. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a gyerek nem a nyelvtanulás alól van felmentve!!! tanulni kell, csak nem osztályozzák!
2014. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

7,8 !

Nem rólam van szó, egy 18 éves lányról a családban! Nem tudom milyen vizsgálat alapján, és azt sem milyen papírja van pontosan.


Egyébként ez, hogy csak az osztályzás alól van felmentve a gyakorlatban azt jelenti, hogy felmentettek körmöt lakkoznak órán, sminkelnek, vagy ha első óra, akkor be sem mennek... Persze lehet, hogy nem minden iskolában, de ahova ő jár ott így működik.

2014. febr. 8. 09:41
 10/12 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy hiába csak a középiskola végéig érvényes a felmentés. Az ok amiért felmentették, nem szűnik meg a középiskola elvégzésével. Ezért gondoltam, hogy a felsőoktatásban is érvényes lehet s felmentés.

Ettől függetlenül persze simán lehet, hogy az egyetemen ezt nagy ívben letojják...

2014. febr. 8. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!