Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondják szlengben...

Hogyan mondják szlengben angolul ezt a pár felsorolt kifejezést?

Figyelt kérdés

Elég magas szinten tudok angolul, nem a fucking és egyéb alapszintű káromkodásokra lennék kíváncsi. Inkább a számunkra (Magyarországon) nem használt, ritka vagy kevésbé használt kifejezésekre. Ezekről a szavakról lenne szó:


Odab_asz (odab_aszós).

Kib_aszott jó.

Oltári.

Eszméletlen.

Kikú_rt.

Kattog (Kattogós).


Köszi előre is.



#kattogás #eszméletlenség #odabaszós #Kibaszott jó
2014. febr. 6. 05:57
 1/2 Pankka válasza:
100%

oltari - mind-blowing

kib*szott- fuckin' de gyakorta hasznaljak a freakin' kifejezest (remisztoen)

kik*rt - fuckin'

csak, hogy felvilagositsalak. Van sok fajta karomkodasuk es azoknak sok fajta szinonimaja es kifejezesi modja... asshole, bitch, slut, whore, son of a bitch, jerk, moron, dickhead, dick, fuck off, fuckin', fuck u, get the fuck out of here, get the hell out of here, get out of my fuckin' face, lick my ass, bastard, damn, motherfucker, shitass, shit, holy shit, I don't give a shit, I don't give a fuck and so on.

De, hogy segitsek, angliaban elek, itt tanultam, itt dolgozom, szal kozlom veled, hogy itt bizony mast sem hasznalnak, csak a fuckin'-t. En is kerestem ezen szavakat, long long time ago, de a brit ismeroseim kozoltek velem, hogy ne probaljam meg a nyelvemet az angolhoz hasonlitani, mert nem fogom megtalalni a megfelelo szavakat, es az angolok karomkodasi szokincse igen csak csokevenyes. Szal hallgass ram, A legmagasabb cambridge-i nyelvviszgaval, A level GCSE-vel, brit baratokkal, munkatarsakkal es iskolatarsakkal a hatam mogott, tudom mirol beszelek.

Megegyszer mondom, ne keress mas szavakat, elegedj meg a fuckin' kifejezessel. Mind a brit, mind az amcsi, ezt partolja.

2014. febr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm a teljes mértékben kielégítő válaszodat. És igen, pont ezért is írtam a kérdésembe a fuc*ing szó hanyagolását. Tény, hogy a Magyar nyelvnél választékosabb és ilyen széles szókincsű nyelv nem nagyon létezik. :D A testvérem is már 10 éve Londonban él meg nekem is volt már hál isten szerencsém kiutazni Angliába, és tényleg nagyon csekély az angol nyelv szókincse káromkodás szempontjából. Engem személy szerint a magázás hiánya egyenesen zavar. Teljesen egyet értek veled. És gratulálok a megszerzett nyelvvizsgá(i)dhoz. Irigylésre méltó! Lenne mit tőled tanulnom még az biztos! :)
2014. márc. 22. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!