Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyesek így ezek a német...

Helyesek így ezek a német mondatok?

Figyelt kérdés
Nach der Schule gehe ich nach Hause. Ich esse nicht in der Schule, sonders zu Hause meine Mutti kocht jeden Tag Mittagessen. Dann lerne ich und schreibe die Hausaufgaben. Ich gehe gern spazieren mit meinem Hund jeden Tag. In meiner Freizeit höre ich Musik, lese ich oder sehe ich einen Film.
2014. febr. 9. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ich gehe nach Hause nach der Schule.(Lehet,hogy a nagy Hause és a nach der Schule fordítva van,de mindenképpen egyenes mondat!)

A sonders helyett szerintem sondern-t akartál,a sondern után egyenes szórendet alkalmazz(alany,állítmány....)


A jeden Tag szerintem előbb van a mit meinem Hund-nál.Legalább is én mindig így mondtam hasonló mondat,ha kellett,de nem tudom,hogy jó volt-e.

2014. febr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első mondatok jók.

A kutyás mondat "Ich gehe mit meinem Hund jeden Tag spazieren"

2014. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó helyesen

oder sehe mir einen Film an

2016. júl. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ich esse nicht in der Schule, sondern zu Hause


Meine Mutti kocht jeden Tag Mittagessen. Dann lerne ich und schreibe die Hausaufgaben. Ich gehe jeden tag gern mit meinem Hund spazieren. In meiner Freizeit höre ich Musik, lese ich oder sehe mir einen Film an

2017. márc. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!