Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyivel és miben nehezebb...

Mennyivel és miben nehezebb az angol emelt szintű érettségi a középfokúnál?

Figyelt kérdés
Milyen más típúsú és nehezebb feladatok vannak benne? Érdemesebb megpróbálni tenni egy emeltet 60% fölé, hogy meg legyen a nyelvvizsga vagy menjek középre és mellette menjek el mondjuk egy TELC vagy egy ECL vizsgára?

2014. febr. 12. 19:18
 1/5 anonim válasza:

Figyu sokkal de sokkal nehezebb egy emelt mint egy középfokú...a közepem nekem 93% lett. Viszont elkezdtem csinálni egy emelt érettségi readingjét...hát kb semmit nem értettem belőle.Tovább csináltam, úgy 3-5 jó választ eltaláltam feladatonként de ennyi!


itt meg tudod nézni mindegyiket...csinálj meg egy közepet meg ugyanazon év emeltjét és meglátod mennyivel másabb!


[link]

2014. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb dolgod van egy középszintű érettségivel és egy nyelvvizsgával. Az írásbeli nagyjából hasonló szintű, de a nyelvvizsgák általában rövidebbek, viszont a szóbeli sokkal kellemesebb a nyelvvizsgán, hétköznapi, személyes, normális témák vannak, amikre akár könyvből is fel lehet készülni, míg az emelt érettségin teljesen agyamentek, mint például az íróeszközök története vagy a fejlődő országok segélyezése. De felvételi pontot többet kapsz az emeltért.
2014. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most jöttem rá, hogy te a "középfokú" elnevezésen a középszintű érettségit érted, nem a középfokú nyelvvizsgát. Hát, annál az emelt lényegesen nehezebb, nem véletlenül adnak rá 60%-tól ötöst, nem 80-tól.
2014. febr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nehezebb, de azért nem vészesen. Én közepet nem csináltam (pedig nem ártott volna), de emelt próbaérettségin megszereztem a hatvan százalékot, még ha csak épphogy is, de sikerült. És erre nem készültem külön, csak bejártam órákra (és ha azt nézzük, azért nem vagyok egy zseni). Szerintem érdemesebb emeltezni, mint nyelvvizsgázni, nem kell annyi pénzt kidobnod, és több pont továbbtanulásnál, de azért tényleg szánj rá pár órát, és csinálj egy írásbelit, csak felmérésként. A szóbeli sokkal nehezebb, az biztos. Összefüggően kell tudni beszélni bármiről, és egyébként nem kell hozzá olyan húdenagy szókincs, csak találékonyság és beszédkészség, meg helyes mondatalkotás. Én például vizsgahelyzetben magyarul se tudok összerakni egy helyes mondatot semmiről, nemhogy egy génmanipulációról szóló vitát folytassak idegen nyelven. De azért szerintem jobban megéri az emelt, nem hiszem hogy sokkal nehezebb lenne egy nyelvvizsgánál.
2014. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyátalán nem nehéz! Velünk ma írattak egyet suliban (9-es vagyok), és 75%-os lett, pedig nem vagyok jó angolos! Amúgy a középszint nagyjából a B1-B2 közé tehető, az emelt szintű pedig a B2 és a C1 közé.
2014. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!