Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elmagyarázná valaki a német...

Elmagyarázná valaki a német passiv mondatokat, a plusquamperfektet meg a jövő időt? Mikor melyiket használjuk?

Figyelt kérdés

Tehát ugye a sima passiv meg a modalverbes fajtái:

Presens: Der Brief wird geschrieben. Der Brief muss geschrieben werden.

Pretäritum: Der Brief wurde geschrieben. Der Brief musste geschrieben werden.

Perfekt: Der Brief hat geschrieben worden. Der Brief hat geschrieben werden müssen.

Plusquamperfekt: Der Brief war geschrieben worden. Der Brief hatte geschrieben werden müssen.

Futur: Der Brief wird geschrieben werden. Der brief wird geschrieben werden müssen.


Látom, hogy mi hogy van, de akkor sem igazán értem. Egyáltalán mikor kell passivot használni? És a múlt időben mitől függ, hogy pretäritum, perfekt vagy plusquamperfekt? Mi a különbség? Mikor melyiket használjam? A jövőidőt hogy kell alkotni? Az is valami werdenes de azt nem tudom.


Ezeket a mondatokat hogy kell passivba rakni?

1.Große Entfernungen kann man mit direkten Fluglinien überwinden.

2. Man hätte den Angeklagten freisprechen können.

3. Man soll die Angelegenheit möglichst unauffällig erledigen.

4. In dieser Straße dürfte man nicht parken.

5. Das Wasser war zu kalt, als dass man hätte baden können.


2014. febr. 16. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A passzív nálam is homályos, nagyon várom, hogy végre írjon valaki egy olyan számomra is érthető választ, amiben megértem a lényegét ;)


Perfectet többnyire a hétköznapi nyelvben használják, Präteriumot inkább elbeszélések leírásánál.

Plusquamp. a régmúlt, ezt akkor használják ha 2 múlt idejű cselekvés közül a régebben történtet akarják kifejezni.


Ez a rész nálam tiszta, tudom is használni, na de a passzív... :S

2014. febr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy német oldalon is, hátha ott el tudják magyarázni (általában ott több értelmes válasz jön, mint itt), de azért magyarul jobb lenne.


A múlt idő még mindig nem teljesen tiszta. Azt tudom, hogyha pl. egy mesét mesélnek vagy ilyesmi történeteket akkor pretäritumot használnak. De akkor ha csak simán mondok valamit, pl. hogy tegnap voltam a boltban, akkor ott nem helyes a pret.? Csak a perfekt? Lényeges az hogy írásban/szóban melyiket használjuk? Vagy az tökmindegy, attól nem függ? Mert olyat is hallottam már, hogy írásban inkább pret. van. És akkor a plus.-nál mondjuk ha azt mondom, hogy tegnap kiolvastam a könyvet, amit 1 hónapja vettem, akkor az első fele perfekt (vagy pret.?) a második meg a plus? Aktiv mondatban a plusuamperfekt amúgy hogy néz ki?

2014. febr. 16. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!