Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El tudná valaki magyarázni a...

El tudná valaki magyarázni a Future Continous, Future Perfect és a Future Perfect Continous használatát? Esetleg feladatokat linkelne?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném!

2014. febr. 23. 16:42
 1/3 s55 ***** válasza:

f.c. : vmikor/vmennyiidon keresztul folyamatosan azt fogom csinálni

f.p.: vmikorra megcsinálok vmit

f.p.c.: vmikorra már egy ideje csinálok vmit

2014. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Oldalt a menüben a többi.

2014. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyszerű példamondatok az elsőként kommentelő kollégához:

Future continuous: I will be studying tomorrow. - Holnap tanulni fogok. (Pl. most döntöttem el, hogy holnap már muszáj tanulnom, ezért holnap fogok tanulni, ami egy hosszan tartó cselekvés a jövőben)


Future perfect: By 2015, I will have finished high school. - 2015-re be fogom fejezni a középiskolát. (majdnem 100% biztos, hacsak nem bukok meg és nem üt el egy kamion, akkor 2015-re befejezem)


Future perfect contiuous: By next summer, I will have been studying at university for four years. - Jövő nyáron lesz már 4 éve annak, hogy egyetemen tanulok. (Már egyetemista vagyok, még nem fejeztem be, de jövő nyáron már folyamatosan 4 éve tanulok ott....igazából évfordulókra jó ez az igeidő)


Mindegyik olyan cselekvést fejez ki, ami már elkezdődött, vagy a jövőben fog elkezdődni, és tuti biztosra be fog fejeződni, "be fog tökéletesedni" (lásd. future cont.) a jövő egy adott pontjában.


Ha hülyeséget mondtam, nyugodtan szóljatok le :)

2014. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!