Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könnyen érthető filmsor...

Milyen könnyen érthető filmsorozatot nézzek ha angolt szeretnék tanulni, gyakorolni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a filmsorozatokat, főleg a krimiket, általában angolul, feliratosan nézem őket. Az utóbbi időben rászántam magam, hogy felnőtt fejjel elkezdjek angolul tanulni. Van ez a Duolingo weboldal, itt kezdtem, már egészen jól haladok.

Arra gondoltam, hogy kéne valami sorozatot nézni angolul, de most felirat nélkül, hogy gyakoroljak. De amiket nézek, nem tudom megérteni, nagyon gyorsan beszélnek, vagy sok a szakszó.

Van ajánlat könnyen érthető nyelvezetű sorozatra?



2014. febr. 27. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy fogod gyakorolni ha angol felirattal nézed.


Ha sorozatokat nézel akkor nagy a kísértés hogy egyiket a másik után nézzed... ez sem feltétlenül rossz de nyilván ez esetben nem fogod soxor megnézni egymás után. Akkor tanulsz igazán sokat ha egy filmet 10x de akár 20x is megnézed ugyanis így vésődnek be a kifejezések

2014. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha brit angolt szeretnél tanulni, akkor érdemes brit sorozatot választani:


- Inbetweeners

- Two pints of lager and a packet of crisps

- White van man

2014. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ha választani lehet, inkább amerikai angol, a munkámhoz az jobb lenne
2014. febr. 28. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor más talán hasznosabb válasszal tud szolgálni :)
2014. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7th Heaven-nek szerintem könnyen érthető a nyelvezete, van belőle 11 évad, de csak az elsőhoz található felirat, de minthogy amúgy is felirat nélkül szeretnéd nézni....a témája messze van a krimik világától, afféle családi film.

[link]

[link]

2014. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!