Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvvizsgával...

Német középfokú nyelvvizsgával is jól el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Hogy érted a kérdést?

Helyettesíti-e a német az angolt? - Nem! Határozottan nem.

Csak német nyelvvel el lehet-e helyezkedni? Van ahol csak a németet kérik, de akkor nyilván nem középfokon, hanem magasabb szinten.

Milyen munkakörökre gondolsz? Sok esetben előny az angol mellett a német, a B2-es nyelvi tudás már mindenhol alap követelmény. (társalgási szint)

Sok-sok munkáltató már inkább felsőfokot (C1) vár vagy legalább tárgyalási szintet, ami B2 és C1 között van, közelebb a felsőhöz. Nem kell nyelvvizsga, tudást kérnek, tehát tudj és merj megszólalni, értsd mit mondanak az adott nyelven, gördülékenyen kommunikálj - ne őzz, ne dadogj, ne szótárazz folyton, ne javítgasd magad, stb.

És természetesen nagy százalékban angol nyelvből.


Tehát csak a német nyelv középfokú ismeretével nagyon nehéz lesz munkát találnod itthon (külföldön indulásnak elég ha jól csinálod a munkádat.) Hacsak nincs egy jó szakmád, de akkor meg minek a nyelvtudás.. A turizmusban, médiában kevés, ahol kommunikálni kell, oda meg szaknyelv (is) kell (egészségügy, jog, logisztika, építészet, gazdaság, kereskedelem, beszerzés, stb.)

2014. márc. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
óvónő szeretnék lenni,vagyis ilyesmi téren szeretnék elhelyezkedni! Angol nyelvtant tudom,de a szavakat nem tudom megjegyezni,elfelejtem egy idő után,valahogy nem az én stílusom. Lehet hogy németből kellene emelt szintű érettségit tennem? az úgy jó lenne?
2014. márc. 6. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

mi a célod a nyelvvel, még mindig nem értem?!

Diplomához kell? Mert akkor elég egy B2 nyelvvizsga és pont. Arra fel lehet készülni, annyi időre a szavakat is meg tudod jegyezni.

Egyébként hozzáteszem, gyakorlással, olvasással, írással megmaradnak a fejedben és mindig egyre könnyebben jönnek majd a szádra. Gyakorolj.


Ha németül még nem tanultál, és így állsz az angollal, akkor ne gondold, hogy az menni fog. Nehezebb. (én jobban szeretem a németet, mert régebb óta tanulom, nekem arra állt rá a fülem könnyebben. egyéni dolog)


szóval az a kérdés mit akarsz? itthon elhelyezkedni és dolgozni, mert akkor nincs jelentősége mennyire tudod a nyelvet, melyiket tanultad.

külföldön más, ott folyékonyan kell beszélni, pláne ha gyerekekkel foglalkozol.

2014. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
németet tanultam eddig,és meg is van a B2 nyelvvizsgám. Igen diplomához kell! és meg is van már,elég lenne ez hozzá! de a tanárok meg nyaggatnak,hogy még ezt is,azt is.. -.- és itt belföldön kívánok elhelyezkedni majd.
2014. márc. 7. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:
ezen a pályán nem szükséges az angol nyelvtudás. A német pedig kifejezetten nagy előnyt jelenthet számodra, pl. nemzetiségi ovikban. Angol tanárból Dunát lehet rekeszteni, németből sokkal kevesebb van, és most már jobban is keresik őket. Viszont az angollal csak magadnak teszel jót, mert világnyelv.
2014. márc. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!