Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan zajlik le egy ORIGO-s...

Hogyan zajlik le egy ORIGO-s szóbeli? Mit kell csinálni? Hogyan viselkedjünk?

Figyelt kérdés

A hétvégén megyek nyelvvizsgára (középfokú, angol) és eléggé félek a szóbeli résztől. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy milyen részekből áll, hanem, hogy ha behívnak, akkor mit kell csinálni?

Ha jól tudom, ha magyarul megszólalok, akkor kivágnak, mint macskát... szóval már alapból úgy kell bemenni, hogy "Good afternoon, my name is xy." - Ha jól tudom, akkor jobb, hogyha kicsit fitogtatjuk a nyelvtudásunkat egy kis bókkal, pl.: "I am glad to be here", vagy esetleg megdicsérhetjük a vizsgabiztos tagjait (ha esetleg ellenkező nemű); szép haj, fiatalos vagy nem tudom. Ha bemegyek egy üres terembe, ahova középre le kell ülnöm, köszönök, bemutatkozok, utána mi lesz? Jobb ha kérdezgetnek az életemről, vagy az első kérdés után beszéljek minden témáról? Pl.: Ha megkérdezik, hogy hova járok iskolába, akkor miután elmondtam tereljem el a témát a jövőbeli tanulmányaim felé, majd a jövőbeli céljaim felé? Vagy majd rákérdeznek és csak válaszoljak az adott kérdésre pár mondatban? Tényleg izgulok és nem akarok felkészületlenül bemenni, próbálok rá tanulni, leírni és bemagolni egy-két példamondatot. Tudom, hogy nem lehet rá így készülni, de azért kell néha valami kiindulópont. Miután vége van, akkor se szólaljak meg magyarul? Fogjak kezet velük vagy csak köszönjem meg (It was my very great pleasure to be here, have a nice day and thank you.)?


Előre is köszönöm és elnézést a sok kérdésért és tudatlanságomért!



2014. márc. 6. 00:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

8 éve vizsgáztatok Origo rendszerben, nem angolt.

Ne mutatkozz be, tudják a neved, te következel. Ne fogj kezet, ne bókolj, erőltetett. Először elkérik a személyit, aláiratnak egy lapot, aztán húzol képet, szitut, ritkábban adják, vagy szintén ritkán csak a bevezető beszélgetés után húzol.

A bevezetőben ne tőmondattal válaszolj, kicsit terelhetsz, de ne betanult szöveg felé. "Nagy király volt Mátyás, de még nagyobb volt xy, aki..." ne így.

Mosolyogj, nézz rájuk, add önmagad!

2014. márc. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. márc. 6. 10:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne bókoljál, ne adj elő magánszámot, ez egy hivatalos szituáció, nem hülyék a vizsgáztatók, hogy holmi bókkal le lehetne őket venni a lábukról, sőt, kifejezetten negatív hatást érnél el. Teljesen semlegesen viselkedj, szolíd mosollyal, de nem vigyorogva. Semmiképpen ne nyújts kezet, az illem szerint eleve a magasabb pozícióban lévő tenné ezt, aki itt a vizsgáztató, de ő se fogja. A kérdésekre válaszolj több mondatban, majd leállítanak, ha másra kíváncsiak. Ne tegyél udvaiasnak látszó tiszteletköröket a végén sem, egyszerűen szerényen el kell köszönni good bye-jal.
2014. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!