Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van egy középfokú német...

Van egy középfokú német origós szóbeli nyelvvizsgám. Ehhez milyen könnyebb írásbelit lehet társítani, amit elfogadnak ezzel együtt? Melyek a legkönnyebb írásbelik? Köszike előre is!

Figyelt kérdés

#német középfokú írásbeli nyelvvizsga #órigós szóbeli #legkönnyebb írásbeli
2014. márc. 6. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Telc
2014. márc. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
TELC a legkönnyebb.
2014. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem tényleg személye válogatja. Nekem az origó könnyebb volt a telcnél.
2014. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
A jövődre nézve nem biztos, hogy a legkönnyebbel jársz a legjobban... A TELC-et nem ajánlom. Nagyon gyenge nyelvvizsga. Én a BME-t, Goethe-t vagy az ECL-t javaslom.
2014. márc. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
A jövődre nézve teljesen mindegy, hogy melyik nyelvvizsgát csinálod. A diplomát mindegyikre kiadják és soha senki nem fogja megkérdezni, hogy milyen típusú a nyelvvizsgád. Ez egy óriási tévhit, hogy számít. Sem itthon, sem pedig külföldön nem érdekel senkit. Ha külföldre mész tanulni, akkor persze az kell, amit kérnek, de ne higgy ennek a félrevezető propagandának.
2014. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, elméletileg. Te pedig ezt be is veszed. Akinek csak a diplomához kell, és nem kívánja hasznosítani a jövőben a nyelvvizsgáját annak mindegy, hogy melyik nyelvvizsgát csinálja. Mindenhol megkérdezik, hogy milyen típusú nyelvvizsgád van. Jártas vagyok ebben a témában, és hidd el, hogy igen is számít, hogy hol tetted le. Ha pl. van egy DSD-s és egy TELC-es jelentkező 100%, hogy a DSD-set hívják be először interjúra. A külföldiekkel kapcsolatban még annyit, hogy Németországban a TELC-et nem mindenhol fogadják el. Az osztrákoknál pedig szinte csak a ÖSD a "nyerő". Itt Magyarországon a DSD áll az első helyen, utána Goethe, BME, ECL, ÖSD, Origo, Euro, KITEX, Dexam, TELC, Pannon, TársalKODÓ.
2014. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Főleg, hogy a legtöbb cég és társaik már nem az alapján ítélik meg a jelentkezőt, hogy van-e nyelvvizsgája, vagy milyen típusú az a nyelvvizsga, hanem, hogy tényleg tud-e nyelvet. Én is jártas vagyok benne.
2014. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha te is ennyire jártas vagy ebben a témában bizonyára tudod, hogy ha nem írod le első körben, hogy van nyelvvizsgád, nem valószínű, hogy behívnak majd. Hiába írod oda, hogy hiper-szuperül tudsz egy adott nyelven, a nyelvvizsgásokat részesíti előnyben. Nyilván, ha már bent vagy rámennek a nyelvtudásodra, de ennyi idő alatt nem fogják megállapítani, mennyire tudod az adott nyelvet. Sokan befürödtek már ezzel. Én azt javaslom, ha már kidobsz egy vagyont a nyelvvizsgáért, legalább valami színvonalasat tegyél le. Persze, azt is tudom, hogy mindenki azt a nyelvvizsgát isteníti, amelyiket ő is etette. Ez nyilvánvaló. De a tényeket el kell fogadni.
2014. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Csakhogy az önéletrajzba nem azt írod bele, hogy ilyen meg olyan típusú a nyelvvizsgád, hanem azt hogy van és esetleg középfokú. Egyébként nem a színvonalassága számít (pl. a TELC hajdanán nagy színvonalú volt, ma meg már a béka segge alatt sincs.), hanem az, hogy az egyénnek mik az erősségei és gyengeségei és ez alapján megválasztani a nyelvvizsgát. Egyes nyelvvizsgák a nyelvtanra, mások a hétköznapi beszédre, megint mások a szavakra mennek rá és így tovább. Mindenkinek mások a képességei és ha valaki rossz nyelvtanból az pl. nem megy origóra, hiába az egyik legnehezebb az írásbelije.
2014. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig kérik, hogy milyen típusú nyelvvizsgád van. Nem elég csak azt odaírni, hogy német B2. És ezt általában a legtöbb helyen kérik. És ezt pont azért, hogy különbséget tudjunk tenni egy TELC és egy Origó között. Bárki bármit mond, a német TELC nagyon gyenge lett. Nem nyelvvizsgához méltó.
2014. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!