Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a Rigó utcai vagy...

Szerintetek a Rigó utcai vagy a TELC a könnyebb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 22:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%

A Rigó utcait el kell felejteni. Úgy tudom, hogy ez az egyetlen kétnyelvű nyelvvizsga, az összes többi mind egynyelvű (tehát nincs fordítás). Másrészt a Rigó utcainak a legalacsonyabb az értéke pl. az unióban.

Mindenképpen TELC-et ajánlom jobban, én speciel ECL-t csináltam, az is jó.

2014. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Esetleg az EUROExam nyelvvizsga
2014. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Origon inkább a szóbeli a könnyű
2014. márc. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a legkönnyebb összeválogatni hogy egy Rigó utcai szóbeli és egy ECL írásbeli, aztán beadni egy egyesítési kérelmet ha csak pluszpontnak vagy diplomára kell.


Akármit választasz mindenképpen egynyelvűre menj mert a kétnyelvűeket sehol sem fogadják el külföldön.


Különböző nyelvekből különböző központoknál vizsgáztam, nekem könnyűnek tűnt az Euroexam, BME és ECL.

2014. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
csak itthonra kell, és igazából a fordítás az erősségem, műfordítási versenyeket is nyertem, azért gondolkoztam a rigón... akkor ne?
2014. márc. 7. 18:20
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Pontosítsunk, semmilyen magyarországi akkreditált nyelvvizsgát nem fogadnak el külföldön. Ha tovább akarsz tanulni pl. angol nyelven, akkor IELTS Academy, vagy TOEFL nyelvvizsgát érdemes letenni. Külföldi munkavállalásnál pedig úgyis lemérik a nyelvtudásodat az interjúk alatt, letojják, hogy hol, milyen papírt szereztél.
2014. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Előző vagyok:


A kérdésedre válaszolva: Mivel csak itthonra kell és erősséged a fordítás, javaslom a BME kétnyelvű vizsgáját. Véleményem szerint számodra tökéletes lenne! Az Origó ITK esetében rosszabb a pontok súlyozása.


Üdv, egy oktatásszervező

2014. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Így igaz, külföldön nem sokra fogsz menni egyik nyelvvizsgával sem, nem is néznék különben sem, egyértelműen azt érdemes választani, amelyiknek a feladattípusai közelebb állnak hozzád. Ha jól megy a fordítás, akkor menj origósra, nálunk semmi különbséget nem tesznek egyes nyelvvizsgák között, az origós sem ér kevesebbet semmivel sem a többinél.

Azt vettem észre, hogy amiért a "Rigót" sokan szidják az az, hogy eléggé nyelvtan és nyelvhelyesség központú (az írásbeli legalábbis), és ez sokaknak nehézséget okoz, de pl. nekem meg pont ezek az erősségeim, így én nem találtam különösebben nehéznek, dehát másnak meg az, ők így valószínűleg mást mondanának... Tehát szerintem magadra hallgass, mindenkinek mások az erősségei, nézegesd végig a mintafeladatokat a különböző típusokhoz, és amelyik számodra a legkönnyebbnek tűnik, azt válaszd. :)

2014. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Melyik nyelvből akarod letenni?

Németből egyiket sem ajánlom, inkább menjél BME/ECL-re.

Angolból TELC, Cambridge vagy Toefl.

2014. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves lepontozók, kérdezem, hogy mi alapján húzzátok le a másikat?

Azért mert nem értenek egyet veletek, vagy hogy a tudásuk alapján próbáltak segíteni másnak? Eh, mindegy...

Pont ezért léptem le magyarországról.

2014. márc. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!